Семенівська селищна рада об'єднана територіальна громада
Семенівський район, Полтавська область

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни 1939-1945 рр

Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни 1939-1945 рр.

Вранці 22 червня 1941 року війська Німеччини вторглися на територію СРСР. Цей день вважається початком війни на території колишнього СРСР.

Вважається, що Червона Армія втратила 6,3 млн людей убитими і померлими від поранень, 555 тис. померлих від хвороб, загиблих в результаті подій, засуджених до розстрілу і 4,5 млн потрапили в полон і зниклими безвісти. Загальні демографічні втрати — 26,6 млн осіб. З них втрати України - 10 млн. людей. Встановлено напередодні шістдесятої річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., війни в історії українського народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника Указом президента України "Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні" від 17 листопада 2000 року №1245 / 2000.

За традицією, цього дня керівництво району, громадськість, ветерани вшановують пам’ять жертв війни хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблим односельцям. Сьогодні голова райдержадміністрації Віктор Федоренко, голова районної ради Віктор Юрченко, заступник селищного голови Сергій Полупан, колективи підприємств, установ, організацій взяли участь у мітинзі з нагоди Дня Скороботи.

   « повернутися до списку новин