8ДПРП 2 ДПРЗ ГУ ДСНС в Полтавській області

Шановні жителі Кременчуцького район! Рятувальники наголошують, що в період воєнного стану в державі посилена відповідальність за самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків.

10:29:20 21.03.2023

Надзвичайники нагадують як безпечно користуватися електричними обігрівачами

Разом із зимовим похолоданням у домівки приходить проблема – висока ймовірність пожежі, пов’язаної з неправильним використанням опалювальних приладів. Серед них і електричні обігрівачі. Тож не зайвим буде повторити основні правила їхньої  експлуатації, аби уникнути трагедії:

09:00:15 05.01.2022

Обережно: тонкий лід!

Тонкий лід є найпоширенішою небезпекою в осінньо-зимовий період. З настанням холодів щороку відбувається чимало трагедій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах, вкритих кригою. Діти і любителі зимової риболовлі – саме ця категорія населення найчастіше стикаються з цією небезпекою. Побачивши лід, дехто не може втриматися від спокуси дослідження і перевірки на міцність «твердої води». На жаль, досить часто це призводить до трагічних наслідків. Це трапляється знову і знову, незважаючи на численні попередження, застороги і заборони рятувальників. Саме тому ми в черговий раз нагадуємо про заходи безпеки на льоду, яких слід суворо дотримуватися. Зайвим це точно не буде! На початку зими льодове покриття на водоймах має ряд важливих особливостей, про які необхідно пам’ятати кожному та якими не можна зневажати. Перший тонкий лід досить гнучкий і, на відміну від пористого, крихкого льоду в кінці зими, може миттєво зруйнуватися, внаслідок чого людина опиняється в крижаній воді. Найкраще почекати, поки мороз зробить лід безпечним: для одного пішохода – товщиною не менше 7 сантиметрів, а для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (для масового катання – 25 см). Небезпека може підстерігати на ділянках водойми, де лід найбільш тонкий і ламкий: – в місцях впадання у водойму приток, струмків, промислових стоків; – поруч з кущами, очеретом, в місцях, де водорості вмерзли в кригу; – на ділянках, вкритих товстим шаром снігу; – в місцях, де б’ють джерела, та на ділянках з швидкою течією. Виходити на такий лід вкрай небезпечно! Батьки! Ви повинні знати, чим займаються Ваші діти і де проводять вільний від навчання час! Не дозволяйте їм самостійно відвідувати замерзлі річки, ставки, водосховища, затоплені кар’єри тощо. Тим, хто є прихильником зимового підлідного лову риби, слід твердо пам’ятати, що таке дозвілля потребує особливо суворого дотримання правил безпеки – небезпеку їхнього ігнорування доводить гіркий досвід не самих щасливих рибалок: – не можна просвердлювати багато лунок поряд одна з одною; – не слід збиратися великими групами на одному місці; – не ловіть рибу поруч з вимоїнами чи ополонками та дуже далеко від берега; – завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів; – тримайте поруч з лункою дошку, велику гілку або навіть накачані автокамери. Що робити, якщо ви все ж таки провалилися під кригу? Слід широко розкинути руки по краях льодового пролому, намагаючись зачепитися за міцний край льоду та утримувати тіло у більш-менш горизонтальному положенні. Дійте рішуче і не лякайтеся. Пам’ятайте: паніка – не найкращий помічник. Намагайтеся без різких рухів вибратися на лід, не обламувати краї ополонки, а наповзаючи грудьми на кригу і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись з ополонки, відкотіться від неї, а потім, не встаючи, повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вами вже перевірена. Незважаючи на те, що вода і холод будуть вас підштовхувати побігти, аби зігрітися, зберігайте обережність до самого берега, а тоді вже – хутко до теплого приміщення! Якщо хтось на ваших очах провалився під лід, негайно повідомте його і оточуючих, що йдете йому на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до пролому. Наближатися до ополонки слід тільки повзком, широко розставивши при цьому руки. Не підповзайте до самого краю ополонки, інакше у воді опиняться вже двоє. Необхідно за 3-4 метра кинути людині, що провалилися, мотузку, шарф, ремінь або подати дошку, міцну жердину. Якщо ви не один, візьміть один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і обережно рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – людина у крижаній воді з кожною хвилиною втрачає силу і здатність триматися на поверхні. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть разом з ним з небезпечної зони, утримуючи його від бажання підвестися і бігти. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, зніміть мокрий одяг, розітріть тіло, перевдягніть в сухий одяг і дайте гарячого чаю. ПАМ’ЯТАЙТЕ: відправлятися на замерзлу водойму поодинці вкрай небезпечно! Боятися льоду не треба – необхідно лише розумно поводити себе на льоду. Ваша безпека – в обачності і обережності.

12:59:28 04.01.2022