Головне управління ДПС у Полтавській області

Щодо адміністрування авансового внеску з податку на прибуток під час виплати дивідендів, нарахованих на державну частку за підсумками діяльності у 2023 році, що сплачуються у 2024 році

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Державна податкова служба України листом від 05.03.2024 № 6165/7/99-00-04-03-02-07 у зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 09 лютого 2024 року № 129 «Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2023 році господарських товариств,              у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» з метою належного адміністрування авансового внеску з податку на прибуток під час виплати дивідендів, нарахованих на державну частку за підсумками діяльності у 2023 році, що сплачуються  2024 році, та забезпечення податкового контролю цього платежу, у межах компетенції повідомляє.

09:20:47 15.03.2024

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) від ДПС – корисне джерело інформації з питань оподаткування

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що в межах створення Електронної інформаційної системи (Електронного Уряду) функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі - ЗІР), доступ до якого здійснюється через вебпортал ДПС або безпосередньо через будь-яку пошукову систему в мережі Інтернет.

09:19:46 15.03.2024

Понад 25 мільйонів гривень податкового боргу погасили платники Полтавщини

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що за результатами вжитих заходів із погашення податкової заборгованості, з початку 2024 року платниками, які перебувають на обліку в податкових органах Полтавщини, сплачено до державного бюджету 25,7 млн гривень.

09:19:41 15.03.2024

Щодо запровадження оподаткування акцизним податком нікотиновмісних продуктів для орального застосування

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2024 року № 3553-ІХ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо приведення  деяких норм  у відповідність із Законом України «Про Митний тариф України» та уточнення окремих положень» (далі – Закон) передбачено запровадження оподаткування акцизним податком нікотиновмісних  продуктів для орального застосування.

09:25:09 14.03.2024

Запитували? Відповідаємо! Для яких земельний ділянок, часток (паїв) не визначається мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ)?

Підпунктом 14.1.114 прим. 2 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) це – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним МПЗ.

09:24:20 14.03.2024

Майже 180 млн грн військового збору спрямували платники Полтавщини на підтримку українських захисників

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомили, що                     за січень – лютий 2024 року від платників Полтавщини на підтримку Збройних Сил України та обороноздатності країни до державного бюджету надійшло                            179,5 млн гривень.

09:23:34 14.03.2024

Щодо застосування п. 137.11 ст. 137 Податкового кодексу України суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі валютними цінностями в готівковій формі

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що починаючи з січня 2023 року, для фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют), встановлено обов’язок зі сплати фіксованої суми авансового внеску з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на 01 число поточного місяця, ведення якого здійснюється Національним банком України.

08:16:49 13.03.2024