Головне управління ДПС у Полтавській області

Яким документом платник податку може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту, якщо має квитанції, у яких зазначено однією сумою сплачений основний платіж та відсотки (ануїтетні платежі)?

Згідно з п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до          ст. 175 ПКУ.

09:14:22 16.02.2024

Платникам податків Полтавщини надано більше 16 тисяч адміністративних послуг

Надання послуг платникам у Центрах обслуговування платників – важливий вектор роботи податкової служби. В Головному управлінні ДПС у Полтавській області якісні адміністративні та сервісні послуги надаються у 27 Центрах обслуговування платників, які були створені в кожній ДПІ. Відвідувачі Центрів обслуговування платників можуть подати податкову звітність, одержати консультаційні та інформаційні послуги з питань застосування податкового законодавства, практичну допомогу фахівців щодо використання електронних сервісів від ДПС. Крім того, в Центрах обслуговування платників ДПІ у м. Полтаві та Кременчуцької ДПІ ще й отримати кваліфіковані електронні підписи.

09:12:48 16.02.2024

Інформує Головне управління ДПС у Полтавській області

Як оформлюється платником перерахування платежів до бюджету (однією платіжною інструкцією чи кількома) щодо сплати податків, пені, штрафних санкцій та які коди видів сплати зазначаються у платіжній інструкції?

08:14:02 15.02.2024

Проведення зустрічей з агровиробниками та відкритий діалог у фокусі уваги податківців Полтавщини

Одним із важливих напрямів роботи податківців області є відкрита комунікація з представниками агропромислового комплексу задля їх своєчасного інформування                та консультування з питань застосування норм податкового законодавства.

08:13:46 15.02.2024

До уваги платників єдиного податку четвертої групи!

Головне управління ДПС у Полтавській області інформує, що для набуття статусу або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи відповідно до пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сільськогосподарські товаровиробники не пізніше 20 лютого поточного року подать:

08:11:39 15.02.2024

Інформує Головне управління ДПС у Полтавській області

Чи звільняються фізичні особи – підприємці   платники ЄП третьої групи від нарахування та сплати штрафних санкцій та пені у разі самостійного виправлення помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану?

08:14:11 14.02.2024

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачених законом, які виплачуються з бюджету чи бюджетною установою (п.п. 165.1.10 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).          При цьому, згідно з п. 168.5 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також визначених Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями членами сім’ї, батьками, утриманцями загиблого (померлого) військовослужбовця, у зв’язку з виконанням обов’язків під час проходження служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

08:13:20 14.02.2024

На Полтавщині зареєстровано понад 104 тисячі суб'єктів господарювання

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області інформують, що станом на 1 лютого 2024 року в органах податкової служби Полтавщини на обліку перебуває 104 449 платників податків, із них 40 569 юридичних осіб та 63 880 фізичних осіб-підприємців.

08:12:24 14.02.2024