Головне управління ДПС у Полтавській області

До уваги платників: при сплаті податкового боргу / заборгованості з єдиного внеску заповнюється код виду сплати – 140

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої Постановою Правління Національного банку України 29.07.2022 року № 163  (далі – Постанова №163) платник ініціює будь-який переказ коштів шляхом формування та подання надавачу платіжних послуг (банку) відповідної платіжної інструкції.

08:57:32 16.04.2024

Важливі нюанси забезпечення достовірності даних про види економічної діяльності згідно КВЕД ДК 009:2010

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області рекомендують представникам бізнес-спільноти привести у відповідність основний вид діяльності, заявлений при реєстрації, до фактичного виду діяльності, що здійснюється платником. Для цього необхідно використовувати Національний класифікатор України “Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010. Звертаємо увагу, КВЕД ДК 009:2005 втратив чинність, у зв’язку із закінченням строку його дії.

08:56:39 16.04.2024

Щодо звільнення від сплати єдиного податку фізичних осіб – підприємців, мобілізованих у період дії воєнного стану

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що відповідно до абзаців першого і другого п. 25 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV ПКУ, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розділу XIV ПКУ.

08:55:43 16.04.2024

До уваги контролерів КІК

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що контрольованою іноземною компанією визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидента України або юридичної особи – резидента України.

08:54:02 16.04.2024

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – зручний сервіс для платників податків

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що на вебпорталі ДПС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) - інформаційний ресурс, створений у межах Електронного Уряду з доступом через будь-яку пошукову систему в інтернет-мережі, у т.ч. у вигляді мобільної версії, мобільних додатків на базі Android та iOS, що надає можливість платникам податків отримувати цікаву та корисну інформацію на податкову тематику в будь-який час та зручний спосіб.

10:02:22 15.04.2024

Податківцями Полтавщини донараховано податкових зобов’язань на суму понад 200 млн гривень

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що за січень – березень 2024 року фахівцями управління податкового аудиту було здійснено 474 перевірки суб’єктів господарювання, з яких 349 фактичних.

10:01:22 15.04.2024

Які види перевірок здійснюються у період дії воєнного стану?

З початку військової агресії Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) зазнав чимало змін, в тому числі тих, що стосуються контрольно- перевірочної роботи Державної податкової служби.

10:50:53 12.04.2024

Податківцями Полтавщини виявлено понад 40 млн грн ймовірно легалізованих доходів, одержаних злочинним шляхом

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють що, січень-березень 2024 року відділом запобігання фінансовим операціям, пов’язаним                з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом (далі – відділ) було вжито комплекс заходів, спрямованих на виявлення та відпрацювання підозрілих фінансових операцій.

10:50:43 12.04.2024