Закінчується кампанія декларування доходів громадян

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік (далі – декларація) платниками податків, які відповідно до норм Податкового кодексу України  (далі – Кодекс) зобов’язані її подати, – 30 квітня 2024 року.

09:50:48 11.04.2024

Інтерв’ю в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли РЯБКОВОЇ на тему: «Податковий борг: причини, наслідки, упередження»

Своєчасна сплата податків і зборів є ознакою податкової культури людини. Кожний законослухняний громадянин України повинен розуміти, що порожня державна скарбниця ставить під сумнів існування будь-якої  держави, особливо в умовах воєнного стану. Отже  упередження, погашення податкового боргу та недоїмки є однією з найважливіших функцій Податкової служби України.

11:21:29 10.04.2024

Інформує Головне управління ДПС у Полтавській області

Щодо складання та реєстрації розрахунку коригування, складеного постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/ послуг їх постачальнику (далі - розрахунок коригування на зменшення), що підлягає реєстрації                 в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) отримувачем (покупцем)

11:20:20 10.04.2024

Щодо реалізації прав та можливих дій платників податків для вирішення проблемних питань, пов’язаних зі справлянням податків на територіях, які зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії Російської Федерації

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що у зв’язку                              з прийняттям Закону України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі - Закон № 3050) було підготовлено роз’яснення щодо нововведень у частині плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та єдиного податку четвертої групи (листи ДПС України від 22.05.2023 № 11588/7/99-00-04-01-04-07 та від 08.06.2023 № 13165/7/99-00-04-03-03-07, розміщені на вебпорталі ДПС, інформація щодо розміщення матеріалів наведена у додатку 1 до цього матеріалу).

08:27:26 09.04.2024

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції із застосуванням РРО або програмних РРО під час торгівлі підакцизними товарами!

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що наразі діють коди згідно                     з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД), запроваджені Законом України від 19 жовтня 2022 року № 2697-IX «Про Митний тариф України».

14:31:15 08.04.2024

Щодо повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань і пені

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань і пені здійснюється відповідно положень наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» (із змінами та доповненнями).

14:09:50 08.04.2024

Податківці Полтавщини проводять перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів на таксі

Фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області продовжується робота, спрямована на боротьбу з незаконним веденням бізнесу у сфері пасажирських перевезень службами таксі.

09:24:34 08.04.2024