Історія Семенівщини

Семенівка — селище міського типу на Придніпровській низовині, центр Семенівського району Полтавської області. Населення, станом на 2013 рік, становить — 6400 осіб, (8600 осіб у 1966 році). Харчова промисловість (зокрема цукроварня). Розташоване в західній частині Полтавської області.

Поселення засноване Семеном Степановичем Родзянко, миргородським полковим осавулом (1746–1752), на місці ранішого хутора. Він і дав, розбудованому 1753 року, поселенню цю назву (за своїм іменем).

До кінця 1781 року Семенівка входила до Хорольської сотні Миргородського полку. Потім — до Хорольського повіту Київського намісництва. Землі села належали поміщиками Старицьким, нащадкам Родзянків по жіночій лінії. З 1796 року Семенівка входила до складу Малоросійської губернії, з 1802 року — Полтавської губернії. З 1836 року Семенівка — містечко, волосний центр.

Наприкінці XIX століття споруджено залізницю Кременчук — Ромни, що пролягла через Семенівку. Станція дістала назву Веселий Поділ.

1917 році селище входить до складу Української Народної Республіки.

В січні 1918 року більшовики в ході радянсько-української війни захопили Семенівку.

Навесні 1918 спільні українсько-німецькі війська визволили селище від більшовиків.

Наприкінці квітня 1918, внаслідок Гетьманського перевороту Семенівка опиняється в складі Української Держави гетьмана Павла Скоропадського.

Втім, незабаром Семенівку знову окупують більшовицькі війська, цього разу — надовго.

З березня 1923 року Семенівка — районний центр Семенівського району у складі Кременчуцької округи. З лютого 1932 року по вересень 1937 року — у складі Харківської області, а з вересня 1937 року — Полтавської області.

12 вересня 1941 року по 23 вересня 1943 року село перебувало в складі Райхскомісаріату Україна. З грудня 1962 року входило до складу Хорольського району. У січні 1965 року знову утворено Семенівський район.