Чи можливо достроково розірвати договір оренди землі

Дата: 26.01.2018 08:09

Фото без опису     За змістом ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Тобто,договір оренди землі можливо розірвати:

-за згодою сторін;

- на вимогу однієї зі сторін - в судовому порядку;

- в односторонньому порядку, тільки якщо таке передбачено договором або законом.

Суд може достроково розірвати договір в разі:

- істотного порушення договору;

- невиконання сторонами обов’язків, передбачених Законом України «Про оренду землі» або умовами договору;

- в разі випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки;

- на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

Підставами для дострокового розірвання договору оренди землі можуть бути:

якщо ініціатором витупає власник земельної ділянки (орендодавець) - нецільове використання земельної ділянки, несплата орендної плати, екологічна шкода ділянці від діяльності орендаря, її забруднення та забур’янення тощо;

якщо ініціатором виступає орендар - створення перешкод орендареві у користуванні земельною ділянкою тощо.

Важливо, що розірвання договору оренди землі необхідно зареєструвати. Порядок реєстрації такий же, як і для реєстрації самого договору оренди землі.

Вареник Олена Олександрівна, заступник начальника Відділу “Семенівське бюро правової допомоги”

Відділ знаходиться за адресою:смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341)91-2-43.

Прийомгромадянщоденно з 09.00-18.00  без перерви.  Субота, неділявихідний.