A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

18 БЕРЕЗНЯ У СЕМЕНІВСЬКОМУ НВК №1 ІМ.М.М.ХОРУНЖОГО ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ ВОЇНУ ГЕРОЮ СЕРГІЮ СЕМЕНЧЕНКУ

Дата: 21.03.2016 09:25
Кількість переглядів: 1290

          Афганська війна буде довго тривожити серця тих, хто був  безпосереднім учасником і хто втратив у війні своїх близьких. Війна  назавжди залишається в пам'яті нащадків. Посивіли завчасно хлопці  авганці, ще й донині йдуть у тривожних снах у бій, затуляючи від  куль один одного. Потрапивши на палаючу Афганську землю, мужні  воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль, як свій так і  побратимім.

 Минуло двадцять сім літ із тих пір, як вивели війська з Афганістану,  але рани цієї війни кровоточать і досі. На сьогодні в нашому районі  47 воїнів-афганців, 16 із яких проживають у Семенівці. Ця війна  стала однією з болючих сторінок нашої історії, яку завжди нелегко  перегортати і яку ми повинні завжди пам'ятати. 18 березня у  Семенівському навчально-виховному комплексі №1 імені М. М. Хорунжого відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника школи, воїна-інтернаціоналіста, учасника бойових дій на території Афганістану, старшого лейтенанта Сергія Вікторовича Семенченка.

На урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки воїну-інтернаціоналісту були присутні селищний голова Людмила Милашевич,голова районної ради Віктор Юрченко, депутати районної ради, районний військовий комісар Анатолій Шевела,  рідні, однокласники загиблого, воїни-афганці, учні й вчителі навчального закладу, жителі селища.

Селищний голова Людмила Милашевич, висловлюючи співчуття сім’ї загиблого воїна, зазначила, що важливо зберегти пам’ять про подвиги земляків та допомогти кожному, хто повертається з цієї жорстокої війни, сім’ям солдатів, їх рідним. «Сергій назавжди буде в нашій пам'яті, в наших серцях і душах», – сказала Людмила Милашевич.

         Народився Сергій Семенченко 10 листопада 1959 року у  Семенівці в робітничій сім'ї. Зростав він мрійливим і допитливим,  невгамовним, непосидючим і цілеспрямованим, відповідальним і  трудолюбивим. Навчався у Семенівській школі, Горлівському  автодорожньому інституті, Лубенському технічному училищі. Та де б  він не був, мрія про високе небо завжди була з ним, а тому Сергій стає  курсантом Васильківського військового училища, після закінчення якого  лейтенанта Сергія Семенченка для проходження служби було  направлено у місто Спаськ-Дальній Приморського краю. Сім місяців  служив Сергій в Афганістані. У складі екіпажа вертольота здійснив 380  бойових вильотів. Брав участь у 6 операціях. 20 березня 1985 року  при виконанні інтернаціонального завдання загинув. Посмертно  нагороджений орденом Червоної Зірки.

Також до молодого покоління звернувся Леонід Шкарупа, голова Семенівської районної спілки ветеранів війни в Афганістані, котрий разом зі своїми побратимами здійснив урочисту ходу. 

Право відкрити меморіальну дошку було надано рідним та однокласникам Героя. Тепер вона нагадуватиме юним семенівцям про героя-випускника їхньої школи. Учасники заходу поклали квіти та низько схилили голови на знак великої шани та вічної пам’яті.

                

  

   

 

       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора