26 КВІТНЯ - 30-ТА РІЧНИЦЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ

Дата: 27.04.2016 09:50

Минуло вже 30 років після страшної аварії на ЧАЕС, але її відлуння ми переживаємо дотепер. Катастрофа була спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року Вибух стався в 1:23:47 у ході проведення проектного випробування турбогенератора №8 на 4 енергоблоці, чим був повністю зруйнований реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. Виникло понад 30 вогнищ пожежі, основні з них через годину були ліквідовані, а до 5 години ранку 26 квітня пожежу ліквідували, але відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім. Офіційно понад 100 тисяч людей були змушені покинути свої домівки, залишивши диких тварин єдиними мешканцями зони відчуження.

Тому сьогодні в селищі Семенівка 26 квітня біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбувся мітинг з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії. Учнівська молодь, колективи підприємств. установ, члени організації чорнобильців, депутати різних рівнів, громадськість вшанували пам’ять земляків -  ліквідаторів. Зі словами вдячності та закликами не забувати трагічні події, які сталися у 1986 році, колі молоді хлопці поклали здоровя чи навіть життя заради майбутнього, перед присутніми виступили  селищний голова Людмила Милашевич, депутат Полтавської обласної ради Володимир Куцовол, голова ГО «Союз. Чорнобиль.Україна» Анатолій Святний, Благочинний Семенівського району, настоятель Всіхсвятської церкви архімандрит Олексій. Виступаючі висловили щиру вдячність ліквідаторам та глибоке співчуття сім'ям померлих та загиблих під час ліквідації аварії. Жертви значні  - з квітня 2014 по квітень 2015 року пішло з життя 16 осіб із числа чорнобильців, із квітня 2015 – 17, а всього на пам’ятну дошку занесено імена 179 ліквідаторів. Цього дня районним військовим комісаром Анатолієм Шевелою вручено погони та зачитано наказ про отримання чергових звань офіцерам у відставці ліквідаторам Віктору Передерію та Валерієві Шквирю. Присутні схилили голови перед пам’яттю тих, хто загинув під час тих трагічних подій та вшанували людей, які ціною власного життя врятували життя мільйонів, хвилиною мовчання. Після урочистих промов присутні разом поклали квіти до пам’ятного знаку героям Чорнобиля. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу. Вони слугують для нас взірцем патріотизму, вірності присязі та людяності. Велике спасибі тим, хто захистив наше життя і врятував від ядерної катастрофи.Бажаємо Вам міцного всім здоров’я, довгих літ життя та мирного неба!