Децентралізація – одна з найважливіших реформ

Дата: 31.05.2017 14:30

Децентралізація – одна з найважливіших реформ, яка нині впроваджується в Україні. Вона має значно покращити ефективне становище кожного регіону та країни вцілому.

Керівництво Полтавщини ретельно слідкує, аби ця реформа впроваджувалася ефективно та якісно – сформовано Перспективний План об’єднання територіальних громад. У Полтавській області сформовано 27 об’єднаних територіальних громад, що за даними щотижневого моніторингу є шостим показником в країні. Цей показник буде покращено, оскільки зараз триває активний процес створення об’єднання громадян. З 27 ОТГ, які є на території області, 18 створені на основі прямих міжбюджетних відносин. Там відбулися перші вибори голів та депутатів місцевих рад та сформовані відповідні виконавчі комітети. Ще у 5-ти територіальних громадах вибори голів та депутатів очікуються найближчим часом. Однак, на Полтавщині ще є сільські ради, що залишаються поза об’єднанням. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко на одній із нарад з питань децентралізації зазначив, що 2017 рік може стати останнім для добровільного об’єднання. Тому сьогодні є гостра необхідність, а головне терміновість виправлення цієї ситуації. Для цього Полтавським обласним Центром розвитку місцевого самоврядування проводяться заходи, які покликані показати переваги в об’єднанні, стимулювати об’єднання громад, прискорити їх. Тож 30 травня 2017 року Полтавським обласним Центром розвитку місцевого самоврядування у селищі Семенівка проведено змістовний та цікавий захід у формі прес-туру для представників регіональних ЗМІ. Мета візиту – ознайомлення з досвідом організації роботи в об’єднаних громадах та інформування про здобутки, стан реформування місцевого самоврядування в області. У ході візиту проведено зустрічі із Семенівським селищним головою Людмилою Милашевич, головою райдержадміністрації Віктором Федоренком, із виконкомом селищної ради та сільськими головами і депутатами, що ініціюють доєднання; відвідування об’єктів інфраструктури ОТГ; ознайомлення із результатами проектної діяльності громади та стратегією її розвитку. Експерт Центру Ірина Балибіна розповіла про хід реформи в Україні, а також про те, як буде розподілено функції установ соціального захисту між ОТГ та районом, які функції покладаються на старост та чому децентралізація наближає послуги до громадян. «Консультації обласної робочої групи проводяться з усіма представниками районів. Зауважте, що «білих плям» на карті Полтавщини вже не має бути, вся область має бути розділена на громади. У вас ще є час, аби порадитися, порахувати спроможність ваших майбутніх громад. Підходьте до розрахунків тверезо й вдумливо, бо поки є змога зробити так конфігурації громад, які зручні вашим громадам», – відзначила експерт.

Джерело semenivka.adm-pl.gov.ua/news/