Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Кір на Полтавщині: яка ситуація нині

Дата: 02.02.2018 15:07
Кількість переглядів: 609

Фото без описуПопри вакцинацію, кількість хворих на кір на Полтавщині зросла. За минулий тиждень лікарі зафіксували 5 нових випадків захворювання на кір (3 дитини і 2 дорослих).

Загалом за січень цього року кір в області діагностували у 20 осіб (10 дорослих і 10 дітей). Із них у лікарнях отримували допомогу 13 хворих, інші – амбулаторне лікування.

Про це розповіла Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр області, дитячий ендокринолог, фахівець з вакцинації.

Лікарі вбачають, що головне завдання, аби призупинити спалах кору, – вакцинація. Саме вона ефективана, аби вірус кору, що надзвичайно швидко поширюється, призупинити і зовсім побороти кір в області та Україні.

Кому протипоказано вакцинуватись? Кір не так страшний сам по собі, як його ускладнення, вагітним, які занедужали, радять переривати вагітність, оскільки дуже великі ризики народити маля з вадами розвитку.

Нагадамємо, спалахи кору почали фіксувати в Україні влітку 2017 року. На Полтавщині того року захворіло на кір 19 осіб, перші випадки – завезені з тих регіонів, що нині лідирують з кількості хворих на кір.

На Полтавщині на кір захворіли мешканці таких районів: Полтавського, Диканського, Гобинського та Кобеляцького.

Зазначимо, минулого тижня в Полтаві батьки та педагоги збенетжились: отримали рекомендацію не пускати до навчання в організовані дитячі колективи дітей без щеплень від кору. А вакцини тим часом у медзакладах закінчуються, багато хто вакцинував дітей, тож із одних районів лікарі перерозподіляли дози вакцин у інші міста та райони.

Як зберігаються вакцини та що повинні знати батьки про це перед щепленням?

Як повідомив сьогодні, 2 лютого,  Віктор Лисак, керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, в області чекають на поставку вакцин від кору в лютому.

Ми запитали у Світлани Писаренко, як діяти батькам, якщо дитина якраз того віку, коли треба вакцинуватись, має відповідний стан здоров’я для щеплення, але бракує вакцин. При цьому у школу чи садок хлопчика чи дівчинку не пускають, наполягають на домашньому навчанні ( у нас є такі звернення від полтавців).

– Не бачу потреби цій дитині йти на домашнє навчання, – каже Свілана Писаренко. – Звісно, така дитина дочекається вакцини і їй зроблять щеплення, тож поки що може ходити до школи чи садка. Тож батьки таки не мають права тиснути на інших батьків, чиї діти невакциновані від кору.

А кому ж загрожують невакциновані діти у колективах? –  запитали ми у Світлани Писаренко.

– Передовсім тим дітям, які за медпоказаннями не можуть бути вакцинованими, – відповіла лікар. – Це світова практика – створити безпечне середовище для всіх – провакцинувати інших, аби захистити тих, яким не можна робити щеплення. Їх малий відсоток, але все ж є. 

Матеріал: Kolo. News 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора