A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

На Полтавщині з’являться 37 нових амбулаторій

Дата: 02.08.2018 13:37
Кількість переглядів: 1272

Позавчора Мінрегіон затвердив перелік амбулаторій, які скоро збудують в Україні. Перші 310 сучасних нових закладів будуть збудовані у сільській місцевості у 15 регіонах України. Із них на Полтавщині має з’явитись 37, цьогоріч державною субвенцією передбачене фінансування 33-ох, а наступного року зведуть ще 4.
Загаломв Україні планують збудувати 505 сучасних амбулаторій.

Серед переліку затверджених проектів, амбулаторії моно-практики з 1 або 2 лікарями без житла — 102 об’єкти та з житлом – 104 об’єкти. Заклади групової практики на 3-4 лікаря (94) та на 5-7 лікарів (10). У першому пулі проектів — Волинська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області, – ідеться на сайті Мінрегіону.

Отже, у яких районах і населених пунктах чекати появи амбулаторій сімейної медицини.

Гадяцький район:
Великі Будища
Петрівка Роменська
Рашівка
Лютенька
Зіньківський район:
Тарасівка
Гребінківський район:
Почаївка
Пирятинський район: 
Березова Рудка
Велика Круча
Оржицький район:
Новооржицьке
Лубенський район:
Тарандинці
Засулля
Миргородський:
Ромодан
Петрівці
Великобагачанський район:
Гоголеве
Радивонівка
Шишацький район:
Михайлики
Диканський район:
Балясне
Решетилівський район:
Покровське
Семенівський район:
Веселий Поділ

Оболонь
Глобинський район:
Градизьк
Кременчуцький район:
Кривуші
Дмитрівка
Кобеляцький район:
Світлогірське
Шенгури
Машівський район:
Ряське
Михайлівка
Селещина
Новосанжарський район:
Мала Перещепина
Полтавський район:
Мачухи
Розсошенці
Божківське
Чутівський район:
Петрівка
Скороходове
У 2019 році розпочнуть будувати амбулаторії у Нових Санжарах, Семенівці, Ялосовецькому (Хорольський район), Пирогах (Глобинський район).

– Довгоочікуваних 37 новеньких амбулаторій збудують на Полтавщині.Наша область однією з перших подала і захистила проекти амбулаторій. Доклали максимум зусиль у першу чергу жителі сіл, де вони з’являться. А також лікарі, які працюватимуть у медзакладах нового зразка.
«Потрібно дивитися правді в очі. Сільська медицина – це проблема. І за майже 27 років незалежності ніхто не приділяв їй належної уваги. Сьогодні ми маємо підтримку Президента і Уряду і нарешті починаємо проблему вирішувати. Ці 37 амбулаторій – тільки початок. Не важливо, наскільки село віддалене від центру – усі повинні бути у рівних умовах», – написав на своїй сторінці Ігор Колодій, директор Агенції регіонального розвитку Полтавської області.

– Якісна, сучасна, доступна сільська медицина – не міф, а реальність. Саме тому в нас скоро з’явиться нова амбулаторія у рамках державної реформи «первинки». Причому, держава пропонувала громадам два варіанти – відремонтувати старі приміщення медзакладів або звести зовсім нові за сучасними технологіями. Щербанівська ОТГ обрала другий шлях. Амбулаторію зведуть на вулиці Перспективній у Розсошенцях. Для цього у 2018 році держава виділяє нам майже 9 мільйонів гривень. Упевнений, що новий медичний заклад нам потрібний. Бо медики в хороших побутових умовах і з сучасним обладнанням зможуть лікувати нас значно краще, – написав Ігор Процик, голова Щербанівської ОТГ (Полтавський район) на сторінці в соціальній мережі.

Карта розташування будівництва нових амбулаторій

За матеріалом "kolo.news"

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора