Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

СТОПБУЛІНГ

Дата: 18.01.2019 11:37
Кількість переглядів: 386

Фото без описуСТОПБУЛІНГ: ЗА ЦЬКУВАННЯ У ШКОЛІ КАРАТИМУТЬ – ЯКІ ШТРАФИ ПЕРЕДБАЧАЄ НОВИЙ ЗАКОН

Президент України Петро Порошенко підписав закон №8584 “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу”. У грудні за законопроект проголосували 226 народних депутатів.
 

Про це від 16 січня йдеться на сайті Верховної Ради України.

У документі прописано поняття булінгу:

“Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого”.

МВС України повідомляє, що відтепер за булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин.

Водночас, якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Покарання не уникнуть і особи віком 14-16 років, що вчинили булінг. На їхніх батьків чи опікунів буде накладено штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

У разі, якщо керівник освітнього закладу (школи, гімназії тощо) не повідомить в поліцію про факти булінгу – це так само каратиметься штрафом або виправними роботами з відрахуванням до 20% заробітку.

Закон визначає механізми протидії цьому явищу, серед яких:

  • покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;
  • на керівника закладу освіти – затвердження та оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, розгляд заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, інших осіб та видання рішення про проведення розслідування, пише Освіта.ua.

За матеріалом: "ОКІА "НП"

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора