Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім"
Відповідно до листа Обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Виконавчий комітет Семенівської селищної ради доводить до відому жителів Семенівської об’єднаної територіальної громади наступну інформацію:
- Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» в Полтавській області впроваджується з 1998 року та діє на підставі Правил надання довгострокових кредитів затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1597 від 05.10.1998 року зі змінами та доповненнями. За час діяльності Програми, станом на 01.03.2019 року, Фонд надав фінансову підтримку 2795 сільським сім’ям на загальну суму 86 млн. 38 тис. 492 грн.
Фонд надає кредити під 3% річних (багатодітні родини у яких є 3 і більше дітей звільняються від сплати відсотків) на такі цілі: спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями в сумі 300 тис. грн., добудову незавершених житлових будинків, реконструкцію житла в сумі 150 тис. грн., придбання незавершеного будівництвом та готового житла в сумі 200 тис. грн., спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій в сумі 50 тис. грн. Також Фонд надає короткострокові кредити в сумі 15 тис. грн., терміном на 3 роки, для проведення газифікації та водопостачання житла людям пенсійного віку.
Кредити надаються всім працюючим громадянам, місце працевлаштування яких знаходиться в сільській місцевості, в селищах та містах районного значення.
Також звертаємо Вашу увагу на те, що Фонд надає першочергово кредити учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, які живуть на території Вашого ОТГ та мають офіційне працевлаштування.
- Крім того, з 01.01.2019 року Фонд виконує обласну Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року в частині кредитування затверджену рішенням пленарного засідання 22 сесії Обласної ради сьомого скликання від 19.10.2018 року №873.
Кредити по цій програмі надаються суб’єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність з виробництва продукції сільського господарства, її зберігання, переробки, доведення до споживача (фермерським господарствам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, фізичним особам-підприємцям, у тому числі новоствореним (зареєстрованим), які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 10,0 млн. грн.
Кредити надаються на реалізацію бізнес-планів суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері агропромислового комплексу, на такі цілі: садівництво, ягідництво, овочівництво, тваринництво, розвиток зеленого туризму. Гранична сума даних видів кредиту становить 500 тис. грн. під 3% річних з терміном погашення до 5 років.
Фонд виконує державну цільову програму «Власний дім», надає кредити особам, що проживають у сільській місцевості.
КРЕДИТИ НАДАЮТЬСЯ:
- Для будівництва нового житла- до 300 тис. грн.;
- Для реконструкції/ добудови житла- 150 тис. грн.;
- Для придбання житла- до 200 тис. грн.;
- Для спорудження інженерних мереж- до 50 тис. грн.;
- Короткострокові кредити (в.т.ч. пенсіонерам) для спорудження/ реконструкції інженерних мереж- до 15 тис. грн..
Індивідуальні сільські забудовники користуються державним пільговим кредитом за умови їх працевлаштування та проживання (або переселення для постійного проживання) у населених пунктах Полтавської області крім міст обласного значення.
Кредити надаються на термін до 20 років з внесенням за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних.
Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом.
Кредити надаються почергово. Позичальник, для постановки на чергу для отримання кредиту, надає документи згідно переліку, який можна отримати в місцевій райдержадміністрації або безпосередньо у Фонді.
Фонд виконує обласну Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року в частині кредитування.
Кошти обласного бюджету на фінансову підтримку на зворотній основі у вигляді кредитів надаються суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва продукції сільського господарства, її зберігання, переробки, доведення до споживача (фермерським господарствам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, фізичним особам-підприємцям, у тому числі новоствореним
(зареєстрованим), які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 10,0 млн. грн.
Кредити надаються на реалізацію бізнес-планів суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері
агропромислового комплексу, на такі цілі:
- на витрати, пов’язані із розвитком садівництва, ягідництва, овочівництва, вирощування грибів, виробництва органічної продукції, вирощування лікарських рослин та нішевих культур;
- на витрати, пов’язані із розвитком тваринництва (великої рогатої худоби, вівчарства, козівництва, кролівництва, птахівництва, равлики тощо) в т.ч. придбання суб’єктами господарювання племінних тварин, виробництва, заготівлі та переробки молока і м’яса, а також бджільництва і рибництва;
- на витрати, пов’язані із розвитком сільського зеленого туризму;
- новоствореним фермерським господарствам для започаткування господарської діяльності в рослинництві і тваринництві протягом всього терміну користування кредитом.
Фінансова підтримка надається у вигляді кредиту у розмірі до 500,0 тис. грн. під 3% річних терміном до 5 років і з відстроченням повернення основної суми зобов’язання до одного року з урахуванням передбачених бізнес-планом термінів повернення кредиту.
За більш детальнішою інформацією просимо звертатися до Фонду: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, кім. 84 (5 поверх), e- mail: Poltava_fond@ukr.net, (05322) 2-68-53, 2-87-15, 050-304-91-34, 067-535-02-34.