Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

ПОДАТКОВА СОЦІАЛЬНА ПІЛЬГА: ЩО ЦЕ І ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ

Дата: 13.03.2019 14:44
Кількість переглядів: 529

Фото без описуПодаткова соціальна пільга - це можливість зменшити нараховану суму місячної зарплати на розмір наданої пільги, а тільки після цього платити із зарплати податок на дохід фізичної особи. Таку пільгу можуть отримати окремі категорії українців і при певних умовах.

Право на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) безпосередньо залежить від показника граничного доходу для її застосування. Платник податків має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, передбачену п. 169.Податкового кодексу України.

Громадяни, які працюють неповний робочий день, батьки з двома і більше дітьми, одинокі матері, батьки дитини-інваліда та деякі інші категорії громадян мають право на податкову соціальну пільгу. Щоб її отримати і, відповідно, зменшити свої податкові зобов'язання, людина повинна подати заяву в бухгалтерію підприємства.

Зазначимо, що пільга становить 960,5 гривень - це половина прожиткового мінімуму для працездатних українців.

Її можна отримати за таких умов:

  • людина отримує заробітну плату і є платником податку на доходи фізичних осіб;
  • місячна зарплата не повинна перевищувати суму в 2690 гривень;
  • пільгу можна застосувати тільки до заробітної плати тільки за одним місцем роботи і ні до яких інших доходів;
  • роботодавець починає застосовувати пільгу з дня отримання від платника податків заяви та документів, що підтверджують право на її використання;
  • пільгу можна отримати, якщо платник крім зарплати отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового чи майнового забезпечення учня, студента, аспіранта тощо.;
  • розмір пільги може бути збільшений таким платникам: студенти, аспіранти, ординатори, ад'юнкти, чорнобильці I та II категорій, інваліди I та ІІ груп, а також ветерани війни, учасники бойових дій.

Крім того, обоє батьків неповнолітніх дітей можуть отримати пільгу, а якщо в сім'ї двоє і більше дітей до 18 років, пільга надається на кожну дитину.

Отже, для отримання ПСП Вам необхідно звернутися у бухгалтерію підприємства у якому працюєте із відповідною заявою.

Відділ “Семенівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.

Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00  без перерви.  Субота, неділя — вихідний.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора