A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Щодо отруєння та загибелі бджіл

Дата: 12.06.2019 10:51
Кількість переглядів: 656

Фото без опису

   Нині багато пасічників по всій Україні спостерігають, як у розпал медоносного сезону їхні бджолосім'ї гинуть. І земля під їхніми вуликами вкривається тільцями мертвих комах. Отруєння та загибель бджіл відбувається внаслідок використання мінеральних добрив, стимуляторів росту, засобів захисту рослин або пестицидів чи агрохімікатів керівниками підприємств, установ та організацій, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур.

  З метою попередження і недопущення вище вказаних проявів необхідно дотримуватися норм, правил та вимог чинного законодавства України, зокрема, Законів України «Про пестициди та агрохімікати»  та «Про бджільництво». Порушення законодавства в даній сфері тягне за собою адміністративну (ст. 83 КУпАП), кримінальну (ст. 241 КК України), цивільну та дисциплінарну відповідальність.

Також рекомендуємо звернути увагу керівників підприємств, установ та організацій, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур на вимогах, яких обов’язково потрібно дотримуватися сільгоспвиробникам при роботі з пестицидами та агрохімікатами та які направлені на попередження отруєння бджіл. Зокрема, відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» необхідно завчасно попередити пасічників через засоби масової інформації (радіо, місцева газета, телебачення, інші засоби інформації) про застосування засобів захисту рослин. В повідомленні необхідно вказати дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності.

Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Усі проведені хімічні обробки потрібно фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів.

Забороняється залишати в полі невикористані розчини пестицидів, також категорично забороняється обробка пестицидами ентомофільних сільськогосподарських рослин та рослинності в лісосмугах в період їх цвітіння навколо оброблюваних полів. Обробки проводять тільки за наявності відповідних показань із застосуванням наземного малооб’ємного обприскування при швидкості вітру менше 5 м/с і витратою препарату строго за нормами. Обробка хімічними речовинами медоносних культур під час їх цвітіння неприпустима. У разі крайньої необхідності використовують найменш токсичні пестициди або біопрепарати. Обробки проводять в ранкові години за відсутності масового льоту бджіл, при цьому авіаобробки виключаються.

Провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на замовникові хімобробок, значну відповідальність також несуть і власники пасік. Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку: вивезти пасіку в безпечне місце, ізолювати виліт бджіл з вулика (без кочівлі) або прибрати бджолині сім’ї в зимівник.


 

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора