До уваги пенсіонерів району !

Дата: 09.07.2019 08:42

Органи Пенсійного фонду Полтавської області завершили масові перерахунки пенсій з 01.07.2019р., виплата яких розпочата 4 липня.

Підставою для проведення перерахунків пенсій є декілька нормативних документів. По перше, це Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», яким передбачено, що з 1 липня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс з 1497,00 грн. до 1564,00 грн., тобто на 67 гривень. У зв’язку з цим мінімальна пенсія теж збільшилася з 1497,00 до 1564,00 гривень, а максимальна – з 14970 до 15640 гривень

Крім того, наприкінці червня важливі новації у пенсійній сфері з’явилися на підставі урядової постанови від 26 червня 2019 р. № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Зокрема, встановлено доплату до пенсій для осіб із тривалим трудовим стажем (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років) в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2000 гривень.

Також внесені зміни до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій”, завдяки чому збільшені мінімальні пенсійні виплати для осіб з інвалідністю внаслідок війни. Зокрема, якщо йдеться про І групу, - то збільшення відбулося з 285 до 650 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. У разі інвалідності ІІ групи – відсоток мінімальної виплати зріс з 255 до 525, а при ІІІ групі - з 225 до 360 відсотків. У результаті мінімальна пенсія таких осіб становитиме відповідно 10166 грн., 8200 грн. і 5630 грн..

Зазначеним рішенням Уряду від 26 червня внесені зміни і до п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Цими змінами поширено формулу розрахунку пенсії по інвалідності, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, на військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Новий розмір пенсії цих осіб залежить від ступеня втрати працездатності, встановленого органами медико-соціальної експертизи. Наприклад, якщо в особи 50% втрати працездатності, мінімальна пенсія становитиме 5882,61 грн., якщо 80% -
9412,17 грн., а якщо 100% - 11765,21 грн..

У результаті перерахунків і запровадження нових мінімальних гарантій пенсії в області зросли, в середньому, на 288 гривень. Більш суттєво, на 3 тисячі гривень, підвищилися виплати в осіб з інвалідністю, пов’язаною з бойовими діями та ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Перерахунки пенсій з 1 липня поточного року проводилися автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, без подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів.

Наразі працівники Пенсійного фонду здійснюють аналіз проведених перерахунків, у результаті якого ті пенсіонери, що отримали суттєве підвищення пенсій з 1 липня, – не менше 300 грн - зможуть прослідкувати механізм його проведення у письмовій формі. Тобто, одержать інформаційній повідомлення. У випадку незначних підвищень такі інформаційні повідомлення не надсилатимуться.

Пенсіонери, які отримують виплати за іншими пенсійними програмами (пенсіонери силових структур, чорнобильці тощо), і яких не стосувалося липневе підвищення пенсій, можуть звернутися до фахівців Пенсійного фонду для проведення розрахунків. У разі, якщо інший вид пенсії виявиться більш вигідним, такі громадяни можуть подати заяву про перехід саме на нього.

Варто зауважити, що 1 липня відбулося перше підвищення мінімальної пенсії цьогоріч. Із 1 грудня прожитковий мінімум зросте ще на 74 грн. – до 1638 грн. Таким чином, у цілому мінімальна пенсія зросте цього року на 9%.

Прес-служба Головного управління Пенсійного

фонду України в Полтавській області