Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Борги зі сплати внесків до Пенсійного фонду та наслідки незарахування трудового стажу

Дата: 09.07.2019 08:49
Кількість переглядів: 391

Територіальні органи Пенсійного фонду обчислюють страховий стаж  на підставі трудової книжки та за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб (з 01.07.2000р.).

Особливе занепокоєння викликає той факт, що по страхувальниках-боржниках не зарахований стаж найманим працівникам за великий період, що є порушенням конституційних прав застрахованих осіб.

Якщо, приміром, на момент призначення працівникові пенсії підприємством за якийсь період не сплачено внески, то пенсія призначається без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату. Після надходження даних про сплату внесків провадиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду, але тільки з моменту подачі заяви. Не виконуючи норми Закону роботодавці не лише порушують платіжну дисципліну, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а і позбавляють осіб, які у них працюють або працювали права на соціальний захист при настанні страхового випадку.

            Слід мати на увазі, що у разі існування заборгованості зі сплати внесків, підприємство не може сплатити внески лише за конкретного працівника для зарахування йому відповідного періоду роботи до страхового стажу під час призначення пенсії. Чинним законодавством така можливість не передбачена. Нажаль, керівники не розуміють, що порушення ними обов'язків зі сплати внесків позбавляє працюючих страхового стажу, а відповідно майбутньої пенсії.

Вишенаведена ситуація стосується  і фізичних осіб-підприємців, які мають борги по страхових та єдиному соціальному внесках, чим шкодять самі собі та своїм найманим працівникам.  а за кожен день несвоєчасної сплати нараховуються пені по страхових та єдиному соціальному внесках. Борги накопичуються швидкими темпами та призведуть в підсумку до того, що будуть стягнуті органами Державної виконавчої служби частинами з доходу підприємців-боржників, тобто відшкодовані з заробітної плати у випадку офіційного працевлаштування або з пенсії у випадку її призначення.

            Головне управління Пенсійного фонду України Полтавської області звертається до боржників  з вимогою погашення заборгованості зі сплати страхових та єдиного соціального внеску. .

Не мають залишитись осторонь і самі застраховані особи, бо йдеться про їх право на соціальний захист та розмір майбутньої пенсії. Зареєструйтесь на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролюйте не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому   підтвердити страховий стаж. Для цього отримайте код доступу до своїх даних, подавши заяву до  Глобинського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області за адресою:

смт. Семенівка     вул. Незалежності,44  кабінет 6.

 

 

 

Головне управління Пенсійного фонду України

в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора