Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

ОБЕРЕЖНО: ПТАШИНИЙ ГРИП

Дата: 20.02.2020 12:17
Кількість переглядів: 291

Більшість хвороб людей та тварин є підступними. Незважаючи на стабільну епізоотичну ситуацію щодо грипу птиці у 2019 р. в Україні в цілому, на початку 2020 р. у Вінницькій області стався спалах цієї хвороби. Внаслідок цього загинули десятки тисяч голів птиці.
Тому, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вважає за необхідне нагадати про небезпеку цієї хвороби та необхідність її профілактики.
Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, викликана вірусом грипу А. Грип птиці характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту та перебігає у виді епізоотій та ензоотій.
Визначені віруси пташиного грипу можуть інфікувати людину і являють значний ризик для її здоров'я.
Природним резервуаром вірусів грипу птиці є дикі птахи, особливо мігруюча водолавна птиця.
До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види
перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.
Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір'я. Механічними переносниками можуть бути обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, синантропні птахи, дика перелітна птиця, гризуни. Проте, інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом. Вірус ВИДІЛЯЄТЬСЯ у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом і послідом.
З метою забезпечення епізоотичного благополуччя у птахогосподарствах необхідно постійно здійснювати: нагляд за клінічним станом птиці; проведення моніторингових досліджень щодо виявлення антитіл до вірусу грипу птиці та встановлення вірусу грипу серед різних видів диких перелітних та синантропних птахів, птиці птахогосподарств та особистих селянських господарств, іншої птиці, яка утримується в неволі, тощо.
Для профілактики захворювання птиці на грип керівники та спеціалісти птахогосподарств зобов'язані виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно- санітарними правилами для птахівницьких господарств і вимогами до їх проектування, затвердженими наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 03 липня 2001 р. № 53, та іншими нормативно-правовими актами.
Власники особистих селянських господарств, діяльність яких пов'язана з утриманням птиці, зобов'язані виконувати положення Ветеринарно-санітарних вимог
утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 19 грудня 2006 № 100, та: здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці; на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду; виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини та
проводити ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці; виконувати проведення заходів, направлених на попередження виникнення грипу птиці, передбачених Інструкцією з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 жовтня 2011 р. № 547; повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку; до прибуття спеціалістів ветеринарної медицини ізолювати підозрілу на захворювання птицю.
У птахогосподарстві необхідно організовувати постійні заходи, направлені на знищення гризунів, ектопаразитів і недопущення залітання диких, синантропних птахів у пташники, кормоцехи тощо.
В зв'язку з величезною небезпекою цієї хвороби для життя і здоров'я людей та тварин, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області просить Вас у межах компетенції сприяти дотриманню ветеринарних і санітарних норм та правил юридичними особами та громадянами, а також провести роз`яснювальну роботу щодо профілактики і боротьби з грипом птиці, серед насення, зокрема і з власниками птиці.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора