Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Криниця".

Дата: 18.03.2020 08:40
Кількість переглядів: 839

Народний фоФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описульклорно-етнографічний ансамбль "Криниця" має велику колоритну і неповторну історію свого створення, від початку заснування до сьогодення. А почалося все в 1943 році у мальовничому селі на Полтавщині, із жартівливою назвою- Веселий Поділ. Адже саме в цих краях, на Семенівщині, витає дух глібівських байок. Бо саме у селі Веселий Поділ народився видатний байкар Леонід Глібов. Саме сюди на гостини приїздили Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Анна Керн... Саме тут започатковане сучасне обласне свято "Весела мудрість", де проходить конкурс читців-гумористів. Саме це село іскриться українським гумором, українськими народними піснями, звичаями та обрядами. А належить це село до Семенівької об`єднаної територіальної громади, яку багато років очолює чарівна, талановита жінка Людмила Милашевич та до Веселоподільського старостинського округу, в якому старостує не менш чарівна Інна Календарь. Саме завдяки їх зусиллям та підтримці, а також творчій праці учасниць ансамблю "Криниця", дотепер звучить в наших краях український народний спів. Керує ансамблем вже 14 років (2006 рік) Лідія Деркач, яка є лідером та духовною наставницею талановитих жіночок. Незмінні учасниці пісенного колективу: Ганна Жила, Ганна Булана, Галина Шабала, Віра Таран, Ольга Прокопенко, Наталія Литвиненко, Зоя Борисенко, музичний керівник Володимир Чернецький.
Нелегкий шлях, 77 років пройшов колектив до всенародного визнання, з них 32 роки носить звання "народний" (1988 рік). Колектив зумів трансформуватись зі звичайної хор-ланки колгоспу імені Мічуріна, де сценою жінкам-ентузіасткам було колгоспне поле чи тваринницька ферма, до знаного колективу за межами нашої області. Творча діяльність "Криниці" багатогранна. За багаторічну творчу діяльність, вагомий внесок у розвиток та пропаганду музичного мистецтва колектив має безліч нагород та грамот. Репертуар складається з ліричних народних, соціально-побутових, родинно-побутових українських пісень. Саме так історично склалось, що осередком і оберегом українських національних традицій завжди було село і його сільські жителі. Саме в селі споконвіку зберігалися і передавалися в спадок із покоління в покоління звичаї та обряди, їх самобутній фольклор. Ще й досі на Різдво в цьому селі водять козу, на Купала дівчата пускають вінки по ставку, на Андрія ворожать, а парубки знімають ворота, на Трійцю прикрашають помешкання зеленою травою, гілками, квітами, а також завжди шанують та відмічають День Храму. У репертуарі "Криниці" більше 600 народних місцевих пісень, які жінки збирають і зберігають крихтами. Вони є берегинями та популяризаторками української народної творчості.
"Криниця" брала участь у творчих акціях обласного та всеукраїнського рівнів, зокрема телепередач "Сонячні кларнети", "Надвечірр`я", радіопередач "Перлини душі народної" та "Сонячні ключі", всеукраїнських свят "Українське народне весілля" та "Різдво Христове" у місті Києві, Міжнародного фестивалю "Покуття" в місті Харкові, Всеукраїнському еко-фестивалі "Лель", фестивалі "Родослав" у місті Івано-Франківськ.
Слід згадати, що багато зроблено для творчого ствердження цього співочого колективу бувшою завідуючою Семенівським відділом культури Любов Мазанько. Саме вона, свого часу, робила все, щоб "Криниця" була відомою за межами нашого краю. Саме вона почала прокладати шлях до різноманітних фольклорних фестивалів, де здобувалось творче визнання колективу. Любов Василівна була постійною ведучою на святкових концертах "Криниці".
Вже кілька поколінь жіночок впевнено крокують з народною піснею творчим життям цього колективу.
Здається ще вчора на сцену виходили під керівництвом Єлизавети Мостьовної, Галини Наухатько, Марії Ярмоленко інші учасниці колективу: Марфа Долинна, Катерина Ващенко, Любов Єгорова, Павлина Лазоренко, Тетяна Ващенко, Михайло Кисіль,Петро Крикун , Олександра Рубан, Микола Таран, Юрій Філіпась, Людмила Шевченко, Сергій Шевченко. З висоти неба слухають пісні "Криниці" Анастасія Абрамович, Галина Аленін, Михайло Аленін, Іван Бровенко, Софія Бровенко, Галина Гапула, Віра Гладирь, Мотрона Дубина, Марія Жирнова, Марія Калієнко, Ївга Кисіль, Іван Кисіль, Іван Корбан, Віра Кулик, Федір Невкритий, Ганна Овсієнко, Марія Павліченко, Марія Петухова, Галина Сизьон, Марія Сиротенко, Олександра Таран, Іван Таран, Іван Тулинський, Анатолій Шабала, Віктор Юшко...
Нещодавно відбувся ювілейний концерт цього чудового колективу "Невичерпної душі криниця", де поряд з піснями, разом з місцевими аматорами сцени, був показаний обряд українського народного весілля, який супроводжувався гучними оплесками вдячних глядачів. Не дивно, що хочеться висловити захоплення "Криниці" та сказати слова вдячності за співочість і відвертість душі , незгасну любов до української народної пісні, збереження традицій та неоціненний внесок у розвиток української культури. Хай вам щастить надалі. Нових творчих злетів вам.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора