Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Аліменти на утримання дитини від держави

Дата: 20.03.2020 10:06
Кількість переглядів: 339

Фото без опису

У випадку коли батьки  ухиляються  від  сплати аліментів, не мають  можливості  утримувати  дитину  або   місце проживання їх невідоме, на утримання дитини може виплачуватися тимчасова державна допомога, що призначається замість аліментів (так звані «державні аліменти»).

 

Коли держава виплачує аліменти?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 189 від 22.02.2006 року, тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме призначається в разі, якщо:

-рішення суду  про  стягнення  аліментів з одного з батьків не виконується  у  зв'язку  з  ухиленням  від  сплати  аліментів  або відсутністю  у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може  бути звернено стягнення;

- один з батьків визнаний в установленому порядку недієздатним або знаходиться на строковій військовій службі;

- стосовно    одного   з   батьків   здійснюється   кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі;
- місце проживання (перебування) батька або матері не встановлено.
Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років.

 

Які документи потрібні для оформлення аліментів від держави?

Для призначення державної допомоги замість аліментів необхідно подати в орган соціального захисту населення за місцем свого проживання (перебування) такий пакет документів:

-копія свідоцтва про народження дитини;

- заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї). Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації.

Крім того, в залежності від підстав, на яких призначається допомога, додатково необхідно подати в огран соціального захисту населення такі документи:

-рішення суду (виконавчий лист) про стягнення аліментів;

- довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів протягом 6 місяців, що передують зверненню;

- довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження;

- довідка про перебування батька (матері) на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі або на строковій військовій службі;

- довідка про визнання другого з батьків недієздатним;

- повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце перебування одного з батьків не встановлено.

 

В які терміни приймається рішення про надання допомоги?

Грошова допомога призначається кожні 6 місяців, починаючи з місяця, в якому подано повний пакет документів. На подачу документів, яких не вистачало при першому зверненні, відводиться один місяць. Згідно із законодавством, рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової допомоги по несплаті аліментів приймається органом соцзахисту протягом десяти календарних днів після надходження всіх необхідних документів.

Який розмір допомоги по несплаті аліментів?

Фінансова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, надається в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

Як визначається дохід сім’ї?

Розрахунок сімейного доходу відбувається відповідно до «Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги». Визначення фактичного сукупного доходу сім’ї проводиться шляхом підсумовування всіх видів доходу, отриманих сім’єю за півроку до звернення за допомогою. Отриману величину ділять на 6 і на кількість членів сім’ї.

Виплата тимчасової допомоги припиняється у разі: 
     1) встановлення місця  проживання  (перебування)  особи,  яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду; 2) виявлення  обставин,  що  свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину; 3) досягнення дитиною 18-річного віку;  4) виконання в повному обсязі зобов'язань  одного  з  батьків щодо  сплати  аліментів у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон; 5) влаштування дитини до відповідної  установи  (закладу)  на повне державне утримання; 6) скасування або визнання усиновлення недійсним; 7) усиновлення дитини (чоловіком матері або дружиною батька); 8) відмови від стягнення аліментів; 9) добровільного виконання рішення суду особою,  зобов'язаною сплачувати аліменти;10) скасування в установленому законодавством порядку рішення суду щодо стягнення аліментів; 11) смерті дитини, якій була призначена тимчасова допомога; 12) смерті   одного   з   батьків,  зобов'язаного  сплачувати аліменти, або  визнання  його  в  установленому  порядку  безвісти відсутнім чи оголошення померлим;13) позбавлення  в  установленому  порядку  одного з батьків, який утримує дитину, батьківських прав; 14) відібрання дитини від  одного  з  батьків,  який  утримує дитину, без позбавлення батьківських прав; 15) встановлення над дитиною опіки чи піклування; 16) сплати аліментів одним з батьків.
Про виникнення  зазначених  обставин одержувач зобов'язаний  повідомити  у  десятиденний  строк орган соціального захисту населення. Виплата тимчасової  допомоги  припиняється  з  першого  числа місяця,  що настає за місяцем,  в якому виникла одна із зазначених обставин.

Несвоєчасне повідомлення, приховування інформації, а також подача недостовірних відомостей є підставою для припинення виплат. Подальше отримання державного фінансування можливе не раніше ніж через 12 місяців з моменту виявлення порушення.

Відділ “Семенівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру знадання безплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: смт. Семенівка,вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.

Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00 без перерви. Субота, неділя — вихідний.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора