Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Отримання судової повістки за допомогою SMS-повідомлення

Дата: 25.05.2020 15:02
Кількість переглядів: 347

Отримання судової повістки за допомогою SMS-повідомленняФото без опису

З розвитком цифрових технологій життя стає комфортнішим. Дуже багато дій можливо зробити за допомогою телефона, комп'ютера, інтернету. Зокрема, зараз можна отримати судову повістку на мобільний телефон в sms-повідомленні.

З 01 жовтня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних загальних судах запроваджено порядок щодо надсилання судами учасникам судового процесу та кримінального провадження текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень.

Для отримання тексту судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення учаснику судового процесу потрібно подати до суду заявку про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомленняу відповідній справі.

Таку заявку можна завантажити із сайту судової влади https://court.gov.ua/registration/zayavasms.html та заповнити свої дані або ж оформити таку заявку безпосередньо в суді. У випадку зміни номеру мобільного телефона чи за наявності обставин, які перешкоджають (перешкоджатимуть) отриманню ним тексту судової повістки шляхом SMS-повідомлення, учасник справи повинен невідкладно подати до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику.

Судова повістка в електронному вигляді буде надсилатися учаснику судового процесу, який подав відповідну заявку до суду, на його номер мобільного телефону, вказаний в такій заявці.

SMS-повідомлення від суду надходять до абонентів мобільних операторів (Київстар, МТС, Life) під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA (замість номера телефону відправника).

Для абонентів CDMA операторів (PEOPLEnet та Інтертелеком) SMS-повідомлення від суду надходять під коротким номером 4116.

Важливо звернути увагу, що судова повістка в SMS-повідомленні може бути надіслана судом учаснику лише після подання ним до суду заявки про намір отримати судову повістку в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення. Якщо особа не подавала такої заявки до суду, але отримала повістку в SMS-повідомленні, то вважається що суд неналежним чином повідомив особу про дату, час і місце судового засідання (про це говориться в Правовій позиції Верховного суду України від 27.03.2019 у справі справа № 201/6092/17 ). Як наслідок, судові рішення які ухвалені за відсутності будь-кого з учасників справи, належним чином не повідомлених про дату, час і місце судового засідання можуть бути оскаржені та скасовані судом вищої інстанції з направленням справи на новий розгляд.

В умовах карантинного режиму правову допомогу в Семенівському бюро можна отримати:

Усні правові консультації та роз’яснення можна отримати, зателефонувавши на номер: ? (05341)91-2-43;


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора