Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

4 вересня 1991 року урочисто піднято синьо-жовтий національний прапор України

Дата: 03.09.2020 10:57
Кількість переглядів: 359

Для кожної країни її прапор – офіційна емблема держави, символ її суверенітету. В багатьох країнах світу на законодавчому рівні визначений порядок поводження з прапором, його захист та кримінальна відповідальність за наругу над державним символом.

Сьогодні в світі існує 197 держав, 193 із них – члени ООН. Кожна країна має свій прапор, на якому кольори та символи відображають їхню особливість.

Державний Прапор України це також символ нашої свободи. Вперше український синьо-жовтий прапор було піднято у Львові над ратушею вранці 25 червня 1848 року. Хоча прапор висів недовго – лише декілька днів, але цей день увійшов в нашу історію як свідчення того, як важко було бути українцем на своїй рідній землі під чужоземним управлінням.

4 вересня 1991 року в Верховній Раді України після триразового голосування та заяви президента Леоніда Кравчука, що він подасть у відставку, над будинком парламенту урочисто підняли синьо-жовтий національний прапор України. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» надала статус офіційного синьо-жовтому прапору.

Український державний прапор на морі вперше було піднято 12 лютого 1992 року в іспанському порту Валенсія. За наказом капітана теплохода «Кременчук», боцман із двох сигнальних прапорів зшив жовто-блакитний, який і було урочисто піднято над судном. Відразу після підняття прапора, капітан В’ячеслав Кисловський повідомив про це своєму керівництву, а також відправив телеграму до Верховної Ради та Президентові. На судні зафарбували червону смугу на димовій трубі й зірвали радянський герб. Перший порт, у який зайшло судно, був Сінгапур. Там стояло багато суден під радянським прапором. Екіпаж «Кременчука» переповнювала гордість, бо над їхнім судном майорів жовто-блакитний стяг.

Прапор України побував і в космосі. 19 листопада 1997 року на борту шатла «Колумбія» український космонавт Леонід Каденюк розгорнув прапор на висоті 279 км над Землею.

Після подій 2013-2014 років синьо-жовтий прапор став символом боротьби українського народу з агресивним Кремлем за свою свободу та незалежність.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора