Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

День українського козацтва

Дата: 13.10.2020 09:37
Кількість переглядів: 283

Щорічно 14 жовтня – це велике свято для нашої країни. День українського козацтва відФото без описузначається вже далеко не перший десяток років. Звичайно, навколо цих людей є досить багато спірних питань, але недооцінити роль козацтва у становленні незалежної України не можна. Саме вони стали тими, хто перші почали боротися за незалежність України і волю нашого народу. Тому не дивно, що зараз, в 21 столітті ми відзначаємо День українського козацтва.

Таке торжество починає свою історію ще з кінця 15 століття. Тоді, увесь світ вперше заговорив про козаків, які звільнили полонених українців, атакувавши турецьку військово-морську галеру. Саме цей рік започаткував всі подальші подвиги козаків.

Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.). На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов’янські народи - український, російський і білоруський. Починаючи з XIII століття українці зазнали угорського, литовського, польського та молдавського завоювань. З кінця XV століття почалися набіги з татарських ханів, що затвердилися в Північному Причорномор’ї, які супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.

У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.

Незважаючи на те, що козаки в Україні були досить давно, офіційно таке свято з'явилося тільки у 1999 році. Тоді президент України своїм указом встановив 14 жовтня як свято День українського козацтва.

День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора