Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Головне управління Держпродспоживслужби інформує

Дата: 20.10.2020 10:56
Кількість переглядів: 245

Головне управління Держпродспоживслужби інформуєФото без опису

В районі продовжується збір пізніх культур – кукурудзи та цукрових буряків також проводиться підготовка грунту під урожай 2021 року.

Проведено осінні грунтові обстеження в таких господарствах як СФГ«АСТРА», ПСП «Дружба», СФГ «Оберіг» та ТОВ «Агріс».

Під час осінніх обстежень було виявлено що на 90 % площ заселено личинками травневого та червневого хрущів в кількості від 0,5 до 4,5 шт/м2 середнє по району 1,1 шт/м2 найбільше даного шкідника виявлено в ПСП « Дружба», на посівах соняшника – 4,5 шт/м2, заселеність озимою та підгризаючими совками становить - 0,5 шт/м2 середнє по району , по дротяниками 0,8 шт/м2, по буряковими довгоносикам середнє по району - 7,3 шт/м2 найбільше заселеність довгоносиками відмічається в

ТОВ «Агріс» - це 11,5 шт/м2. По проведеним обстеженням господарствам видано результати обстежень та рекомендації по зменшенню шкодочинності даних шкідників на сільськогосподарські культури.

Хочу звернути увагу бурякосіючих господарств, що заселеність буряковими довгоносика дуже велика, тому сіяти цукрові буряки на наступний рік необхідно якомога далі від полів цього року. Також дуже велика заселеність і личинками травневого та червневого хрущів, тому насіння ярих культур необхідно протруювати не тільки від хвороб, а й додавати інсектицидні протруювачі від шкідників.

Особливу увагу хочу звернути всіх керівників сільськогосподарських підприємств та фермерів на структуру посівів, відмічається різке зменшення посівів ярих зернових культур таких, як ярий ячмінь, яра пшениця, овес, горох, просо, гречка відповідно збільшуються площі під кукурудзою, соняшником та соєю, що негативно впливає на фітосанітарний стан полів збільшується ураженість хворобами та заселеність шкідниками рослин.

Звертаюсь до всіх керівників господарств та фермерів ще є достатньо часу у вас, щоб переглянути структуру на 2021 рік та підготувати насіння до посіву, бо від цього буде залежати добробут кожного господарства. Надіюсь що моя інформація буде корисна і кожний керівник зробить правильний вибір сільськогосподарських культур на наступний 2021 рік.

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів

захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки

Головного управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області Артикульна Лариса


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора