СТАРИЙ НОВИЙ РІК

Дата: 12.01.2021 08:46

В ніч з 13 на 14 січня в Україні відзначають Старий Новий рік, який перетинається з днем Маланки і Василя. У Фото без опису2021 року староноворічні свята випадають на середу і четвер, але вони не є офіційними, тому ці дні будуть робочими. Проте українці, як правило, відзначають Старий Новий рік за всіма традиційними канонами. Новий рік — це початок Нового року за "старим" стилем. З 13 на 14 січня його відзначали, коли світ жив за юліанським календарем. Святкувати Старий Новий рік почали ще в 1918 році, коли на зміну юліанського був введений григоріанський календар, розбіжність яких становить два тижні. До речі, багато віруючих людей саме Старий Новий рік відзначають яскравіше і веселіше, оскільки на звичайний Новий рік через різдвяний піст пишні застілля заборонені. В Україні починають святкувати Старий Новий рік ввечері 13 січня. Щедрий вечір схожий зі Святим вечором перед Різдвом, коли накривається багатий стіл, але вже не пісними, а м’ясними стравами, і за ним збирається родина. Також в деяких регіонах України в цей день готують традиційне святкове блюдо — кров’янку, яке називають Маланка. Господинею святкового столу, як і на Різдво, виступає кутя. Головною розвагою 13 січня на Старий Новий рік досі залишаються народні гуляння і щедрування. До самої ночі щедрувальники ходять по домівках і співають обрядові пісні-щедрівки, танцюють і жартують. Вранці 14 січня в Україні, в день Василя, прийнято засівати. Вважається, що посівати повинні хлопчики, так як саме чоловік повинен першим увійти в будинок в Старий Новий рік — в такому випадку господарів чекає щастя і достаток. Посівати прийнято зерном, яке ні в якому разі не можна викидати. Посіяне зерно слід зібрати і зберігати до весни, а після змішати з зернами для посіву та засіяти в землю. Серед старовинних українських звичаїв на Старий Новий рік — сватання. Тільки 13 січня ті молоді хлопці, які раніше отримали від коханої дівчини відмову, могли знову повторно надіслати в будинок дівчини сватів. Вважається, що якщо получить згоду нареченої на шлюб в Щедрий вечір, то життя молодої пари буде щедрим і радісним. Ворожіння на Старий Новий рік Ніч з 13 на 14 січня вважалася магічною, тому невід’ємною частиною святкування були також ворожіння на Старий Новий рік. Наші пращури вірили, що саме в ці дні доля може відкрити свої секрети і таємниці про майбутнє. Існує безліч способів ворожінь на Старий Новий рік. Це можуть бути передбачення на вареники — при приготуванні цієї страви господиня кладе в вареники "сюрпризи", які під час святкового обіду передбачать долю всіх присутніх за столом. Наприклад, монетка або зерна в варениках обіцяють багатство, сіль віщує сльози, кісточка від вишні говорить про майбутнє поповнення в родині, а кільце символізує заміжжя. Також на Старий Новий рік можна поворожити за допомогою кота: спочатку потрібно загадати бажання, а після цього покликати з іншої кімнати домашнього улюбленця — якщо кіт переступить поріг спочатку лівою лапою, ваше бажання неодмінно збудеться, правою — доведеться про нього забути. Незаміжні дівчата в ніч на Старий Новий рік можуть дізнатися ім’я судженого. Для цього перед сном потрібно покласти під подушку гребінець, примовляючи: "Суджений мій ряджений, розчеши мені голову!". Той, хто присниться, той і може стати ймовірним обранцем. Що не можна робити на Старий Новий рік Щедрий вечір або Старий Новий рік, за старовинними віруваннями, не можна зустрічати в старому і брудному одязі. Також в цей день не рекомендується давати гроші в борг і вирішувати свої фінансові питання. З щедрувальниками та посівальниками найкраще "розраховуватися" солодощами — якщо давати їм гроші, то можна втратити благополуччя в домі на цілий рік. Не можна в цей день ображатися і згадувати старі образи, а також виносити сміття. Також важливо уникати сварок і конфліктів, інакше весь рік доведеться жити в сльозах. Старий Новий рік 2021 — прикмети Ніч на Старий Новий рік зоряна — до врожаю ягід. Сонце на Старий Новий рік високо зійшло — весь рік буде щасливим і щедрим на садовий урожай. Тепла погода на Василя і Маланку — літо буде дощовим. З якого боку на Старий Новий рік небо вкрите хмарами, звідти і щастя прийде. Кутя і страви зі свинини на святковому столі — до багатства і щастя. Суха погода і мороз на Старий Новий рік — грибів багато не буде.