Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Всесвітній день дикої природи

Дата: 02.03.2021 08:19
Кількість переглядів: 554

3 березня – Всесвітній день дикої природи

20 грудня 2013 року 68-а сесія Генеральної Асамблеї Фото без описуОрганізації Об’єднаних Націй ухвалила проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи, з тим щоб підвищити рівень обізнаності в питаннях дикої фауни і флори (A/RES/68/205). Дата збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES, Вашингтон, США), яка відіграє важливу роль в регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами.

Текст Конвенції був підписаний під час зустрічі представників 80 країн. Україна стала учасницею Конвенції у березні 2000 року.

Цією Конвенцією визначено порядок торгівлі видами дикої флори і фауни стосовно трьох категорій, внесених до трьох додатків до Конвенції.

Водночас цей день покликаний нагадати про необхідність активізації боротьби зі злочинами проти дикої природи, привернути увагу до проблеми браконьєрства, що має далекосяжні негативні екологічні, економічні та соціальні наслідки.

Світова спільнота 3 березня 2021 року відзначатиме Всесвітній день дикої природи. Тема цього річного Всесвітнього дня дикої природи «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах, їх невід’ємний зв'язок із рівнем життя корінних народів і місцевих громад, та пропагувати цінність традиційних практик та знань, що сприяють встановленню більш стійких відносин із цими важливими природними системами та просування моделі і практики управління лісами та лісовими ресурсами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, їх екосистем, видів дикої фауни та флори.

Секретаріат Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES) у своєму зверненні з нагоди відзначення Всесвітнього дня дикої природи закликає всі держави-члени та організації ООН, інші глобальні, регіональні та субрегіональні організації, неурядові та молодіжні організації і всіх заінтересованих осіб серед іншого: підвищувати обізнаність щодо теми Всесвітнього дня дикої природи 2021, організувати кампанії на підтримку збереження та сталого використання лісової дикої природи та екосистем, з особливим акцентом, коли це можливо, на традиційні знання та засоби існування корінних народів і місцевих громад та висвітлювати інформацію про проведені заходи на вебсайті Всесвітнього дня дикої природи за адресою: https://wildlifeday.org/content/events.

Повідомлення Секретаріату Конвенції та інша інформація з нагоди Всесвітнього дня дикої природи розміщені на його офіційному вебсайті за адресою https://wildlifeday.org.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації (далі – Департамент) закликає приєднатися до відзначення Всесвітнього дня дикої природи і забезпечити проведення відповідних тематичних заходів та висвітлення у засобах масової інформації (логотип та плакати українською мовою доступні на сайті Міндовкілля за посиланням: https://mepr.gov.ua/news/36878.html).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора