27 березня - Міжнародний День театру

Дата: 26.03.2021 15:13

Привітання з Міжнародним Днем театру | ВІТАННЯ

Початком мистецтва світу є театр

Лесь Курбас

Щорічно, починаючи з 1962 року,  27 березня відзначається Міжнародний день театру.

Театральне мистецтво  - це особливий світ, де вирують невгамовні пристрасті. Сценічні події захоплюють глядацьку аудиторію, змушуючи  серця людей битися в такт широкому спектру почуттів, народжених постійними творчими пошуками та нервовою напругою митців.

Історія театру  сходить до сивих глибин. Перші згадки  про нього  в контексті давньої Греції та Риму датовані ще періодами  до нашої ери.  На тетральних підмостках далеких віків звучали вірші, невеликі п’єси, переспіви міфів та легенд.

Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а майже через чверть століття з’явилася і перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» авторства Івана Котляревського.

Фактично ж  національне театральне мистецтво має значно глибше коріння, адже ще з давніх давен  воно розвивалося в народних обрядах, піснях, танцях.

Час змінює нашу дійсність, формуючи нові мистецькі запити. Але попри це театральне мистецтво впродовж століть залишається зразком високої культури, еталоном широти душі,  моральних цінностей.

Між командами творців театральних шедеврів та глядачами завжди існує нерозривний зворотній зв’язок, в чому, власне, і полягає непересічна цінність театру та його неперевершений імідж. Не важливо навіть, визнаний це храм мистецтва чи самодіяльний театр, бо їх єднає покликання – дарувати людям  натхнення, віру, надію! Тож хай і в розкішних театральних залах, і над сценами скромних закладів культури місцевого рівня звучить урочисте «браво!» як доказ взаємної любові митців та їх шанувальників.