Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Історія Семенівської центральної бібліотеки

Дата: 28.05.2021 10:20
Кількість переглядів: 477

Історія Семенівської центральної районної бібліотеки

Історія Семенівської центральної районної бібліотеки бере свій початок з 1896 року. Саме в цьому році при народному училищі була відкрита 8 листопада перша бібліотека. Фото без опису

Книгами поповнювалась за рахунок меценатів поміщиків: Старицьких, підприємця І. Темнова та Устиновичів. В ній налічувалось 259 книг, читачів було 160 чоловік. Цією першою бібліотекою завідувала вчителька Дубовик Євдокія Федорівна. В 1911 році бібліотека була розміщена в панському будинку, де проходили дворянські збори. Працювала в бібліотеці молода дівчина, Черняк Настя Федорівна, яка закінчила церковно - приходську школу. В 1917 році в бібліотеці працює Марія Зуб. Вона проживала біля бібліотеки в землянці. При хаті-читальні працювали драматичний, хоровий гуртки. Ставили п’єси «Назар Стодоля» ( Т.Г. Шевченка), «Лимерівна» (П. Мирного) та ін. У хоровому співі звучали українські народні пісні та пісні на слова Т.Г. Шевченка. В березні 1923 року в складі Кременчуцької округи було утворено Семенівський район, центром якого стала Семенівка. У 1935 році була заснована районна бібліотека, яка знаходилась в приміщенні пекарні і займала три кімнати. Фото без опису

1936 рік зав. Бібліотекою Шалова Є.І. та бібліотекар Романенко Г.П. обслуговують читачів

 

Датою відліку успішної роботи бібліотеки був вересень 1944 року -створено першу інвентарну книгу. І до кінця року бібліотека поповнилася більше ніж на 200 екземплярів книг. Протягом 1947–50 рр. районна бібліотека знаходилась в адміністративному приміщенні і займала три кімнати. Районна бібліотека до 1959р. мала одну кімнату в районному будинку культури. Зав бібліотекою була Литвинець Марія Пилипівна. У 1959 році було спеціально збудоване приміщення для районної бібліотеки по вулиці Леніна, 45. І сьогодні тут знаходиться центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей. В 1959 році було створено 25 бібліотек району. Завідувачем відділом культури в той час працює Стригун Микола Борисович. Фонд бібліотек поповнювався за рахунок бюджету, відділу культури та колгоспів. Бібліотеки розміщувались переважно у сільських будинках культури (приклубні бібліотеки). В 1966 році в районі діяло 85 бібліотек, у тому числі: 6 профспілкових, 3 колгоспних, 38 шкільних, 35 сільських, 2 районні та одна зональна. Населення активно передплачує періодичні видання. А в бібліотеці в 1967 році на кожних 1000 чоловік припадало 1009 примірників газет та журналів. Загальному піднесенню рівня діяльності бібліотек Семенівського району сприяла централізація масових книгозбірень, яка відбулася у листопаді 1979 року. Була створена єдина централізована бібліотечна система (ЦБС), куди було об’єднано районну бібліотеку для дорослих, районну бібліотеку для дітей та 47 сільських бібліотек філіалів. Директором ЦБС була призначена Кришталь Галина Митрофанівна, заступником – Савлюк Раїса Михайлівна. Повсюди було запроваджено відкритий доступ до книжкового фонду. Із 67 населених пунктів, стаціонарними бібліотеками обслуговувались 46 населених пунктів, решта 21 населений пункт - не стаціонарними формами. З 1987 року бібліотеку очолювала Яковенко Катерина Олександрівна, яка 42 роки віддано працювала на бібліотечній ниві, з них 30 років – на посаді директора. З жовтня 2017 року директором бібліотеки призначена Шумейко Лідія Григорівна.

Життя не стоїть на місці. З 2007 року в бібліотеці працює Інтернет – центр, а в 2012 році здобули перемогу в рамках програми «Бібліоміст», що надає безкоштовний доступ користувачам до багатств світових інформаційних ресурсів. У процесі децентралізації з листопада 2021 року засновником центральної бібліотеки є Семенівська селищна рада.

Центральна бібліотека є активним учасником Всеукраїнських, обласних конкурсів, спрямованих на залучення нових користувачів до читання, розвитку юних талантів. На сьогодні при центральній бібліотеці працює Інформаційний центр, що різнобічно висвітлює найрізноманітніші аспекти діяльності владних структур. Користувачі бібліотеки можуть: отримати інформацію про наявність у бібліотеці необхідного документа, одержати його з фонду бібліотеки у тимчасове користування, отримати допомогу в пошуку джерел інформації та консультації по роботі з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, відвідувати книжкові виставки, масові заходи та самим безпосередньо брати участь у них.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора