Семенівська селищна рада

Полтавська область, Кременчуцький район

Укладання договору на вивіз твердих побутових відходів є обов’язковим!

Дата: 10.06.2021 10:06
Кількість переглядів: 259

Укладання договору на вивіз твердих побутових відходів є обов’язковим!

Чистота – чи не найголовніший атрибут затишного й комфортного проживання жителів громади.

Громада – це тисячі дворів та приватних будинків, одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота, якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля, злагодженої роботи комунальних служб, місцевої влади та пересічних громадян. Чистота громади – справа спільна для всіх і кожного.

У нашій громаді послугою з вивезення твердих побутових відходів користується майже кожний громадян. Проте чи усі відповідно до чинного законодавства уклали договір на вивезення ТПВ?

За інформацією КП “Комунальник” у нашій громаді є мешканці, які категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах.

Отже, чи порушують закон, та який саме закон, ті громадяни, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів, стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

КП “Комунальник” є уповноваженим підприємством для укладання з юридичними та фізичними особами на території Семенівської громади договорів на збирання та вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Також у нашій громаді діють Правила з благоустрою, відповідно до яких громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за не заключення договору на вивіз сміття є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця та є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території населених пунктів Семенівської громади тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тому, адміністрація комунального підприємства попереджає громадян, фізичних осіб підприємців, юридичних осіб Семенівської громади щодо необхідності до першого липня поточного року укласти договір із комунальним підприємством на вивіз та розміщення сміття. У разі відхилень, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені Законодавством України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь