Обговорено колізії законодавства щодо особливостей державної реєстрації прав на об'єкти нерухомого майна

Дата: 30.07.2021 15:58

Фото без опису30 липня 2021 року державними реєстраторами Центру надання адміністративних послуг Семенівської селищної ради спільно із фахівцями Відділу земельних відносин виконавчого комітету Семенівської селищної ради за участі представників Семенівського районного виробничого відділу ПРФ ДП «Центр ДЗК» проведено круглий стіл.

У ході зустрічі обговорено колізії законодавства щодо особливостей державної реєстрації прав на об'єкти нерухомого майна, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку.

Державні реєстратори визначили перелік документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, і щодо зазначених об'єктів нерухомості раніше не проводилася державна реєстрація прав власності.

Начальник Відділу земельних відносин виконавчого комітету Семенівської селищної ради Григорій Шквир наголосив, що для здійснення державної реєстрації прав власності на зазначені об'єкти документом, що посвідчує речові права на земельну ділянку під таким об'єктом, може також вважатися рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність.

Спеціалісти Відділу земельних відносин зазначили, що при наявності у громадянина зареєстрованого у встановленому порядку права власності на житловий будинок потрібно звертатися безпосередньо до розробників з виготовлення землевпорядної документації, а при намірах будівництва житлового будинку – із заявою на виготовлення проектної документації для відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель до Відділу земельних відносин.

Наприкінці зустрічі усі учасники круглого столу визначилися щодо важливості співпраці з метою підвищення якості та забезпечення доступності надання адміністративних послуг для населення.