Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Нарада у селищного голови

Дата: 02.08.2021 15:47
Кількість переглядів: 558

 Фото без опису   

   02 серпня під головуванням селищного голови Людмили Милашевич проведено щотижневу нараду, на якій розглянуто питання «Про стан виконання постанови Кабінету МіністрівУкраїнивід 19.05.2021 року№ 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій».

   Доповідала начальник Управління соціального захисту населення та праці Семенівської селищної ради Алла Оніпко.

   Вона розповіла, що постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2021  № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» передбачено новий Порядок їх призначення.  Внесеними змінами доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається. Зокрема,  якщо  будь-хто із членів домогосподарства або член сім’ї особи  із складу домогосподарства:

  • має у власності більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
  • має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла розташованого на тимчасово окупованій території або непридатному для проживання;
  • протягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю, в тому числі безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів, оплатили послуги, здійснили внески до статутного капіталу, надали фінансову допомогу (позику) на суму понад 50 тис. грн.;
  • на 1 число місяця, з якого призначається субсидія, має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 25 – кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня року, в якому призначається житлова субсидія.

   Також розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020—2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

      З травня 2021 року житлова субсидія надається у грошовій готівковій формі.

    Визначено, що з травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії  та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

         За даними відділення №1 Управління соціального захисту населення Кременчуцької районної державної адміністрації 529 домогосподарств громади підлягають під дію вищевказаної постанови.

    Станом на 30.07.2021 до Управління СЗНП Семенівської селищної ради  з новим пакетом документів на призначення житлових субсидій звернулися близько 30% одержувачів, документи яких передано до відділення №1 Управління соціального захисту населення Кременчуцької районної державної адміністрації.  Цей  показник пояснюється тим, що частина осіб, які підлягали під дію постанови, втратили право на одержання даного виду соціальних виплат. Частина відмовилась від призначення житлових субсидій та перейшли на інші види соціальних виплат. З ряду об’єктивних причин скоротилися терміни подачі документів на призначення житлових субсидій, оскільки зразки нових заяв та декларацій були затверджені лише в кінці травня, хоча прийом документів мав би проводитись з 01 травня поточного року. 

  Очільниця Управління соціального захисту населення  та праці Семенівської селищної ради просить громадян, які ще не подали необхідний пакет документів на призначення субсидій, прискорити цю роботу.

   На нараді підбито підсумки роботи за попередній тиждень, визначено завдання на поточний.

    Також обговорено питання підготовки матеріалів на розгляд чергової сесії селищної ради.

     За результатами розглянутих питань дано відповідні доручення.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора