Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Привітання голови Семенівської селищної ради  Людмили Милашевич  з Днем Незалежності  України

Дата: 23.08.2021 16:56
Кількість переглядів: 329

Фото без опису  Шановна Семенівська громадо!

 

 24 серпня 1991 року відбулося відновлення державної   незалежності України, що увінчало тривалий шлях     нашого народу до самостійності.  В основу відзначення       30-ї річниці ми закладаємо ідею тяглості та     

       спадкоємності  державотворчих традицій України.     

 

Проголошення незалежності — логічне завершення українського державотворення у ХХ столітті. Відзначаючи 30-ту річницю ухвалення Акта проголошення незалежності України, ми говоримо про тисячолітню історію нашої державності. Слід вшанувати всі попередні етапи — Русь, Галицько-Волинське князівство, Велике князівство Литовське, Українську козацьку державу, українські державні утворення початку ХХ століття. Від них сучасна Україна успадкувала традиції державності. Віками випробовувана на міцність наша держава крізь терни твердо йшла до вистражданої волі та національного визнання.

 Століття бездержавності коштували нашому  народу неймовірної кількості жертв. Лише у ХХ столітті унаслідок Голодомору, Голокосту, державного терору, депортацій та воєн загинули мільйони українців. Маємо пам’ятати, що лише сильна власна держава є запорукою від повторення подібних трагедій.

Першу в ХХ столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Після того ми декілька разів втрачали волю через внутрішні чвари на тлі зовнішньої агресії. Тому маємо вчитися на помилках попередників і пам’ятати, що національна єдність є обов’язковою умовою збереження державності. Наша сила в соборності, в здатності знаходити спільну мову і разом протистояти силам, які хочуть  розсварити суспільство, посіяти недовіру та чвари й зрештою нас поневолити.

Шлях довжиною в тридцять  років – зовсім юний для держави вік, світанок надій та прагнень. Та водночас він став тривожним періодом суворих випробувань, гірких втрат,  праведної боротьби, відстоюванням законного права бути повноправними господарями у власному домі. Це наш спільний біль, площина об’єднання загальних зусиль заради майбутнього.

Україна — цивілізована та миролюбива країна. Ми ні на кого не нападаємо, нікого не пригнічуємо, не повчаємо і не намагаємося, використовуючи вигадану категорію «єдиний народ»,  втручатися у внутрішні справи іншої держави та окуповувати чужі території.  Ми поважаємо порядних  сусідів, взаємовигідно співпрацюємо з ними і допомагаємо у складну годину.

Боротьба за незалежність триває і нині. Українці змушені захищати від агресії територіальну цілісність та суверенітет своєї держави.  Це боротьба не лише за людей і територію, а за право бути собою, самим вирішувати, як жити і яке майбутнє обирати.

Попри труднощі Україна прагне на рівних розвивати партнерські взаємини з провідними державами світу. І ми свято віримо в наші перспективи, адже для цього є широкий багатовекторний потенціал, історико-культурна самобутність, глибокий моральний стержень, стійка впевненість у  несхитності наших позицій.

Край, уславлений творчим генієм та силою духу багатьох визначних постатей різних часів та досягненнями, яких не порахувати, підніс над світом своє горде ім’я.

Перед Україною відкрились широкі горизонти для побудови незалежної країни європейського формату, але  зі своїми глибинними  традиціями, національною  ментальністю та  історичними  надбаннями.

Україна починається з кожного із нас. Звичайно, ми різні, але нехай поміж людьми завжди будуть взаєморозуміння, бажання поважати інших, досягати компромісу навіть у найскладніших ситуаціях, рухатись вперед, наповнювати життя особливим змістом, прагнучи до нових висот. Щоб послідовно сповідуючи найвищі людські цінності, ми постійно удосконалювались духовно, спрямовували свою частку у загальний розвиток, відчували прогрес у якості життя!

У пору земної щедрості цьогоріч Україна під гаслом «Ти у мене єдина»  відзначає найбільше державне свято — 30 –у річницю своєї  Незалежності.

З Днем народження, рідна Україно! Божого благословення тобі, довгоочікуваного миру, чарівних ранків та оксамитових вечорів над величним роздоллям  рідного краю, безмежної гордості твоїх синів і дочок за те, що вони українці!

 

Людмила МИЛАШЕВИЧ, голова Семенівської селищної ради 

 

                                

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора