Людмила Милашевич провела робочу зустріч із представниками патрульної поліції Кременчуцького району з питань безпеки дорожнього руху

Дата: 19.10.2021 15:35

Фото без описуСьогодні, 19 жовтня,  відбулася робоча нарада з питань безпеки дорожнього руху та підтримання в належному стані автомобільних доріг на території громади.

Обговорено питання дотримання правил дорожнього руху.

Проте не залишаються поза увагою пішоходи та велосипедисти.       На сьогодні в Україні актуальною є тема правил поведінки пішоходів на дорозі. Саме через незнання правил дорожнього руху, їх порушення, пішоходи найчастіше потрапляють у ДТП.  Слід зазначити, що пішохід – це особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.Особливої уваги заслуговує дотримання  Правил дорожнього руху, а саме рух проїзною частиною у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.Відцього буде залежати безпека пішохода, його здоров’я, а може навіть і життя. Представники патрульної поліції ще раз нагадали про заборони для пішоходів та велосипедистів і просять жителів громади суворо їх дотримуватись:

а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;

г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Велосипедисти — це повноцінні учасники дорожнього руху. Тож дотримання правил — їхній обов’язок і запорука безпеки не тільки для них, а й для інших учасників дорожнього руху.

Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

Велосипедисту забороняється :
а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;
б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;
в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
г) під час руху триматися за інший транспортний засіб;
ґ) їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);
д) перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);
е) буксирувати велосипеди;
є) буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

Закликаємо громадян завжди дотримуватись безпечної швидкості й дистанції, щоб вчасно зреагувати на зміни дорожньої обстановки.