A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Обережно! Грип птиці!

Дата: 28.10.2021 09:37
Кількість переглядів: 321

Фото без описуНа сьогодні птахівнича галузь України та інших держав зіткнулась із проблемою вибухового поширення високопатогенного грипу птиці. Спалахи реєструвалися в АР Крим, Херсонській, Одеській та Сумській областях.

Дане захворювання вражає поголів’я птиці як великих промислових підприємств по вирощуванню птиці так і дрібних селянських господарств. Грип птиці є надзвичайно заразною хворобою, яка може викликати важке захворювання і майже 100% загибель. В першу чергу вражаються кури, індики. Водоплавна домашня птиця менш чутлива до збудника. Природним резервуаром збудника даного захворювання є дикі мігруючі птахи, лебеді-шипуни серед диких птахів найбільш сприятливі до пташиного грипу. Захворювання характеризуються зменшенням продуктивності птиці, посинінням гребеня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів (хрипким диханням) та шлунково-кишкового тракту (діарея).

   Зараження відбувається прямий контакт у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через підстилку, гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами, тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями, пухом та пір’ям хворої птиці.Можливе зараження через повітря.

Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованою дикою птицею та через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом. Вірус надійно знешкоджує 2%-й їдкий натр, 3%-й розчин хлорного вапна, 5%-й креолін, 5%-й фенол, 2%-й формальдегід, 2%-на азотна кислота, 2%-й ефір, 2%-й хлороформ протягом 10–30 хв. Пряме сонячне проміння знезаражує вірус за 50–55 год, температура 55–60 °С – 30–50 хв, а 65–70 °С – за 5–2 хв.

Пташиний грип належить до зооантропозоонозних захворювань, тобто ним можуть захворіти і люди. Люди інфікуються пташиним грипом при тісному контакті з хворими свійськими птахами під час догляду за ними, забою та обробки тушок птиці.

Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!!!

Щоб захистити поголів’я птиці, яке утримується у селянських господарствах необхідно дотримуватись таких 10 основних правил:

1. здійснювати купівлю – продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі лише за наявності ветеринарних супровідних документів;

2. інформувати територіальний підрозділ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби про наявність птиці, з метою проведення необхідних профілактичних заходів, а також повідомляти про випадки захворювання та загибелі птахопоголів’я;

3. на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду та проведення необхідних ветеринарнопрофілактичних обробок;

4. утримувати різні види птиці окремо та окремо від інших тварин;

5. не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;

6. зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої та синантропної птиці місцях;

7. за необхідності проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

8. здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і територій де утримується птиця;

9. проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

10.дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею (використовувати змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати птицю в рукавичках і т.д.).

У разі появи ознак захворювання чи невластивої поведінки птиці, випадків її масової загибелі, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби Кременчуцького району.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора