Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

9 листопада - День української писемності та мови

Дата: 09.11.2021 08:01
Кількість переглядів: 204

Пошук за позначкою:День української писемності та мови • Університет  Григорія Сковороди в ПереяславіШановна громадо!

                      9 листопада відзначається День української писемності та мови.  

 Це свято встановлено Указом Президента України в 1997 році на честь Нестора-літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Незважаючи на різні концепції історичного розвитку української мови, погляди мовознавців практично сходяться щодо її походження від праслов’янської, котра орієнтовно в третьому тисячолітті до нашої ери виокремилась з індоєвропейської мовної сім’ї.

Засилля численних чужоземних магнатів, під владою яких опинялись українські землі впродовж століть, негативно впливало і на розвиток нашої рідної мови.

Але виборена на зламі тисячоліть незалежність відкрила зоряний шлях українській мові, яка нині має статус єдиної державної та сприймається як невід’ємний атрибут формування якісно нового суспільства.

Українською мовою промовляє дух нашої свободи та віри. Мова – це незламний характер нації, духовний інструмент самоповаги перед лицем світової спільноти, нетлінний скарб, в якому закладено міцний  генетичний код українців.

Хай наша співуча і мелодійна мова як ознака інтелектуального потенціалу об’єднує Україну від Полісся до південних степів, від Карпат до східних кордонів, служить потужним оберегом на шляху до омріяних висот!

Стверджуючи українську мову, ми зміцнюємо своє глибоке історичне коріння, нарощуємо потенціал самовизнання і національної гордості. Завдяки яскравому сузір’ю літературних талантів минувшини та сучасності велич українського слова гідно сяє у світовій скарбниці.

Тож нехай світла енергетика української мови наповнює наші серця та  прозорим джерелом прокладає шлях у майбутнє!

Селищний голова                                                Людмила МИЛАШЕВИЧ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора