Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Семінар для осіб, що перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості

Дата: 22.11.2021 11:36
Кількість переглядів: 168

Фото без опису

19 листопада 2021 року на базі Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості начальником відділу “Семенівське бюро правової допомоги Тетяною Новобранець проведено онлайн семінар на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству».

Тетяна Новобранець зазначила, що питання домашнього насильства дуже гостро стоїть у нашому суспільстві. Вона розповіла про заходи, які можуть застосовуватися до кривдників, а також заклади, до яких можна звернутися по допомогу у даному питанні.

Законодавством України встановлено, що до кривдника (особи що вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству може бути встановлено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);

2) обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників (відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування).

Отже, що робити і куди звертатися, якщо ви стали жертвою домашнього насильства?

– Телефонувати в поліцію 102.

– Телефонувати на «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства 15-47.

– Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0-800-213-103.

– Звернутися в центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (в регіоні свого проживання).

– Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер із мобільного).

Національна дитяча “гаряча лінія” 0-800-500-225 або 116-111 (для дзвінків із мобільного).

Крім того, роз’яснено про інші способи отримати безоплатну правову допомогу:

• Зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні;

• Скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store;

• Потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству»;

• Всі, кому потрібна правова консультація, можуть поставити запитання у месенджер Фейсбук-сторінки системи БПД;

• Правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

Відділ “Семенівське бюро правової допомоги” знаходиться за адресою:

смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.

Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00 без перерви. Субота, неділя — вихідний.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора