Правила безпеки дітей в Інтернеті

Дата: 13.01.2022 13:15

Фото без описуКористуючись Інтернетом, дітям завжди слід пам’ятати:

- інформацію, яка потрапила в Інтернет, дуже складно, а часом і взагалі неможливо видалити. Тому перш ніж опублікувати допис у соціальній мережі, коментар на форумі або залишити повідомлення на сайті, варто користуватися “правилом білборду”: уявити, що ця інформація знаходиться на великому білборді неподалік школи та подумати, чи комфортно, коли її всі бачитимуть.

- особисті дані потрібно тримати в секреті. Особливо це стосується адреси, номеру мобільного телефону, банківських даних батьків;

- до нових знайомств в Інтернеті варто ставитися скептично, адже зловмисники в мережі можуть видавати себе за привітних однолітків та втиратися у довіру, переслідуючи власні інтереси;

Батькам не варто забороняти дітям заводити власні акаунти у соцмережах. Натомість потрібно сформувати тактику поведінки у віртуальному просторі:

- навчайте дітей не повідомляти стороннім особисті дані, не пересилати у месенджерах фото документів, а в разі, якщо хтось запитує в них таку інформацію – навчіть повідомляти про це вам;

- пояснюйте дітям про небезпеку створення інтимних фотографій;

- розкажіть про шахраїв в Інтернеті. Варто навчити дітей розумно ставитися до повідомлень про надання допомоги – фінансової чи фізичної;

- вчіть дітей не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже за такими посиланнями може ховатися фішинговий сайт або «вірус».