Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Семінар для осіб, що перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості

Дата: 11.01.2022 10:21
Кількість переглядів: 200

Фото без опису

11 січня 2022 року для осіб, які перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості завідувачем сектору «Семенівське бюро правової допомоги» Тетяною Новобранець проведено семінар на тему: «Трудові права громадян. Працевлаштування громадян України за кордоном та пенсійне забезпечення: що треба знати».

Тетяна Новобранець розповіла присутнім як здійснюється пенсійне забезпечення у разі працевлаштування за кордоном.

Відповідно до статті 43 Конституції України, кожен має право на працю. Це можливість громадянина заробляти собі на життя діяльністю, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Статтею 10 Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що громадяни України мають право займатися за кордоном трудовою діяльністю, якщо вона не заборонена законодавством України та держави перебування.

Якщо ви вирішили працевлаштуватись за кордоном, довідайтесь про умови перебування та працевлаштування в обраній країні. Перебування за кордоном має бути легальним, а працевлаштування офіційним, це дозволить отримати соціальний захист та право на пенсійне забезпечення, а також, унеможливлює порушення трудових прав.

Способи трудової міграції:

  • самостійний пошук місця роботи;

  • використання послуг суб’єктів господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

При працевлаштування слід дізнатись умови зарахування стажу та призначення пенсії.

Проте якщо у України з країною вашого перебування немає угоди про соціальне та пенсійне страхування, то стаж і зарплата не будуть враховуватись при призначенні пенсії в Україні.

Крім того, фахівчинею бюро роз’яснено про способи отримати безоплатну правову допомогу:

  • Зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні;

  • Скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store;

  • Всі, кому потрібна правова консультація, можуть поставити запитання у месенджер Фейсбук-сторінки системи БПД;

  • Зареєструватися на сайті безоплатної правової допомоги в кабінеті клієнта за посиланням https://cabinet.legalaid.gov.ua/ та отримувати правові консультації он-лайн.

  • Правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

 

 

Сектор“Семенівське бюро правової допомоги”відділу надання безоплатної правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з наданя безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:

смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.

Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00 без перерви. Субота, неділя — вихідний.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора