Як підтримувати близьких

Дата: 12.03.2022 11:04

Часто у стресовому стані, під час сильної втоми, людям важко приймати підтримку: вони просто не можуть до кінця усвідомити свій стан і потреби.

Найкраща підтримка це та, якої людина потребує саме зараз. Тому для початку варто просто запитати: як ти? Як я можу тебе зараз підтримати?

Треба бути готовим до відмови в різкій формі. Реагуємо спокійно й даємо людині видихнути.

Роздратування може бути маркером того, що людина вже не може толерувати емоції, які її переповнюють. Можна поділитися власним досвідом вивільнення негативних емоцій і запропонувати спробувати.

На високому рівні стресу ми можемо забувати про їжу. Тому можна просто запитати, коли людина востаннє їла чи пила, коли спала.

У деяких ситуаціях надавати підтримку без потреби не варто. Можемо просто не заважати. Інколи найкраща підтримка — це ваша власна безпека і здоров’я.

Добрі слова, слова любові, вдячність, приємні спільні спогади — це все також може підтримати в скрутну хвилину.

Бережіть себе. Разом ми сильні!