Поради щодо підтримки дорослих людей

Дата: 16.03.2022 09:33

Фото без описуПоради щодо підтримки дорослих людей

Зрозумійте, що підтримка має бути помірною та сприяти самостійним рішенням людини, неприпустиме створення залежних та маніпулятивних відносин.

Забезпечте піклування, фізичну допомогу, додаткову увагу таким чином, яким людина цього потребує або висловлює потребу.

Прийміть те, що людина може відчувати різні почуття, в тому числі страх, злість, провину, нервування, безпорадність, маючи на це право.

Спонукайте до відчуття взаєморозуміння фразами: «розумію», «слухаю, продовжуйте», «так», «м-да», тощо.

Вислуховуйте занепокоєння людини за допомогою розділення почуттів, а не поведінки: «Ви переживаєте з приводу…», «Ви хвилюєтесь з приводу…»

Уникайте: оцінок «це погано», порад «Вам потрібно», інтерпретацій «це тому, що Вам погано вдалося..», заспокоєнь «Вам треба взяти себе в руки, заспокоїтся..», ігнорування «неважливо…».

Розкажіть, що вас об’єднує: «Ви і Я», «Давайте зараз разом»,«Ми - сусіди».

Прийміть те, що деяким людям потрібно говорити та повторювати багато разів.

Приготуйтеся до того, що позиції і цінності людини можуть відрізнятися від вашої.