A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Поради рятувальників, щоб відпочинок на воді був завжди безпечний

Дата: 27.06.2022 14:17
Кількість переглядів: 303

Фото без опису

Поради рятувальників, щоб відпочинок на воді був завжди безпечний

За вікном справжнє літо. Все більше хочеться залишити свою задушливу оселю та відправитися на природу, здебільшого – до лісу або річки. Всім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на превеликий жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Рятувальники Кременчуцького РУ ГУ ДСНС у Полтавській області нагадують усім громадянам правила поводження на водоймах, аби відпочинок приносив вам лише радість.

Як уникнути трагедії на воді

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади й обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24. Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах! Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці, – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно, пробуючи дно ногою! Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана! До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу. Укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.

Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися! Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулися, в жодному разі не можна заплющувати очі. Той, хто добре вміє плавати, передусім повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти одночасно кільком людям — неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати та самовпевнено запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Отже, якщо ви будете уважнішими й обережнішими, будете дотримуватися вище вказаних правил, відпочинок на воді принесе вам лише радість та задоволення!

Голос Громади 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора