ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ПАРК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ
«КРИВОРУДСЬКИЙ»

Неповторна самобутність і краса Семенівщини, його багата історична спадщина, чисте повітря і цілюща вода обумовлюють важливе значення Полтавщини як екологічно чистої зони відпочинку та туризму.
У Полтавській області 388 територій та об’єктів природо-заповідного фонду, у тому числі – 30 державного значення, що входять до обласного туристичного маршруту «Заповідна краса Полтавщини».
Так, на території
колишнього (Семенівського району) нині Кременчуцького району  знаходяться дендрологічний парк загальнодержавного значення «Криворудський», заказники державного значення Гракове і Солоне, а також заповідні об’єкти місцевого значення – пам’ятки природи: дуб звичайний, Богданівський і Веселоподільський парки.
Дендрологічний парк загальнодержавного значення «Криворудський» (площа – 12 га) розташований на півдні
(Семенівського району) Кременчуцького району  Полтавської області на території села Крива Руда. Для догляду за парком рішенням Полтавської обласної ради створено комунальну установу «Рекреаційний центр Криворудський».
Сам дендропарк «Криворудський» заснований у 1960 році місцевим шанувальником природи Сергієм Марковичем Лопатою (22.04.1907-13.01.1983).
Працівниками РЦ «Криворудський» систематично вживаються заходи щодо оновлення та збагачення дендрофлори парку, яка на даний час представлена понад 300 видами. У колекції дендропарку зберігаються рідкісні (8 видів) та екзотичні (13) дерева і кущі. З метою обліку рослин та для проведення систематизованої екскурсії дендропарком, його територію розбито на 11 секторів з позначенням штучно створених тематичних куточків.
Щороку милуються дендропарком «Криворудський» близько 4 тисяч екскурсантів у складі організованих груп та безліч гостей, котрі приїздять на гостини до криворудців.
Відродження парку продовжується. Попереду реконструкція окремих ділянок, створення нових ландшафтних груп дерев і кущів, рекреаційних майданчиків, а головне – подальше збагачення колекції та пропаганда науково-освітньої й історико-культурної цінності парку, промоція його туристично-рекреаційної привабливості.
Отже, колекція дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський» не залишить байдужим жодного відвідувача та спонукатиме до щирої любові рідної землі, флори і фауни, що нас оточують.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЕКОФЕСТИВАЛЬ «ЛЕЛЬ»
Щороку у травні комунальною установою «Рекреаційним центром Криворудський» Полтавської обласної ради проводиться Всеукраїнський екологічний фестиваль «Лель», який вже є традиційним на Полтавщині.
Лель – це Бог Землі, родючості, добробуту й кохання, тому девіз фестивалю: «З любов’ю до природи, з любов’ю до України!».
Метою фестивалю є збереження й розвиток української культури, виховання любові та почуття відповідальності за збереження рідної природи, збереження самобутності й традицій українського народу, патріотичне виховання дітей та молоді, надання виконавцям можливості для підвищення професійного рівня й стимулювання їхньої творчості.
Всі етапи фестивалю проходять на конкурсній основі та не мають вікових обмежень. Переможці отримують звання лауреата та нагороджуються дипломами і призами.

Контактні дані:
e-mail: rckrivorudskiy@gmail.com
Замовлення екскурсій за телефоном (Екскурсії безкоштовні!): +38(050)7470726 (Валентина Геннадіївна).