A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Відділ культури та дозвілля

Щиро вітаємо з Днем народження!

3 січня свій ювілейний день народження відзначає творчий та успішний викладач Семенівської дитячої школи мистецтв Борис Іванович Долина.

09:12:46 03.01.2022

Заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене з метою «утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України. У центральній бібліотеці з нагоди Дня Гідності та Свободи організовано книжкову виставку тематичної літератури. Начальник відділу культури та дозвілля Інна Календарь, відкриваючи виставку, зазначила, що це одне із значущих свят у низці дат, пов’язаних із новітнім державотворенням. «Ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в нашій пам’яті назавжди» - наголосила директор центральної бібліотеки Лідія Шумейко. Також за круглим столом проведено бесіду, у ході якої згадано події 2004 та 2013 років, їх учасників.

13:37:06 19.11.2021

Прикрашаємо парк ім.Л.Глібова

23 вересня з нагоди 30-ї річниці Незалежності України у парку ім.Л.Глібова проведено акцію з озеленення: учасниками народного аматорського колективу "Криниця", працівниками Веселоподільського старостату і відділу культури та дозвілля висаджено півонієву алею уздовж однієї із доріжок. Мета заходу - прикрасити улюблений парк, зробити його квітучим, красивим. З гарним настроєм та натхненням учасники заходу висадили близько 50 кущів півоній, які навесні своїми яскравими кольоровими суцвіттями майорітимуть та радуватимуть гостей.

16:24:59 23.09.2021

02 серпня проведено виїзну нараду

02 серпня 2021 року відбулася виїзна нарада за участі працівників комунального закладу «Центральний будинок культури Семенівської селищної ради» з питань підготовки до обласного Свята веселої мудрості, яке проводила начальник Відділу культури та дозвілля Інни Календарь у парку ім.Л.Глібова. Розглянуто схеми розташування локацій свята, питання упорядкування території повітового містечка, козацьких куренів, а також організації обласного конкурсу читців-гумористів та фестивалю «Мотиви осені». Проведено розподіл обов’язків згідно сценарного плану заходу, обговорено виступи-інсценізації та вирішено ряд інших питань.

13:45:29 02.08.2021

Нарада працівників клубних закладів

22 липня проведено нараду з керівниками закладів культури Семенівської селищної територіальної громади. У вступному слові селищний голова Людмила Милашевич зазначила, що клубні заклади є головними осередками, навколо яких існує культурне життя в сільській місцевості, та які реалізовують державну політику у сфері культури. Тому саме на завідувачах філій Центрального будинку культури лежить відповідальність за збереження національних традицій, розвиток творчих надбань жителів громади, виховання патріотизму, організація змістовного дозвілля та заходів з відзначення державних свят, пам’ятних дат на належному рівні. Упродовж цієї теми начальник Відділу культури та дозвілля Інна Календарь ознайомила присутніх з планом масових заходів на серпень-вересень, адже на цей період припадають найбільші свята – День Державного Прапору України та 30-та річниця Незалежності України, Дні села у багатьох населених пунктах громади, обласне Свято веселої мудрості. Проведено аналіз роботи за І півріччя 2021 року та окреслено основні напрямки роботи у ІІ півріччі 2021 року. Наголошено на оновленій структурі комунального закладу «Центральний будинок культури Семенівської селищної ради», затвердженій сесією селищної ради від 12.07.2021. Також обговорено питання участі народних аматорських колективів у фестивалі «Чиста криниця», що відбувається щорічно в рамках проведення Сорочинського ярмарку. У ході наради завідувачами клубних закладів було вирішено ряд організаційних питань з директором комунального закладу «Центральний будинок культури Семенівської селищної ради» Світланою Феніч.

13:40:51 22.07.2021

Робоча нарада із працівниками галузі культури

09 червня відбулася робоча нарада з працівниками сільських будинків культури та сільських клубів. Зі вступним словом перед присутніми виступила Семенівський селищний голова Людмила Милашевич, яка, як голова журі, підбила підсумки огляду художньої самодіяльності «Весняні передзвони»; наголосила на важливості роботи закладів культури в сільській місцевості та на активізації їх роботи. Начальник Відділу культури та дозвілля Інна Календарь повідомила про створення комунального закладу «Центральний будинок культури Семенівської селищної ради», філіями якого відтепер є усі сільські клуби, та про призначення директором установи переможиці конкурсного відбору Світлани Феніч. Також Інна Іванівна окреслила перспективи галузі, провела аналіз роботи сільських клубів за 5 місяців 2021 року, інформувала про послаблення карантинних обмежень для закладів культури, акцентувала увагу на необхідності підготовки до проведення Днів села, урочистостей та святкових концертів з нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності України та інших заходів. Світлана Феніч у своєму виступі наголосила на основних принципах роботи закладу, плануванні роботи на друге півріччя 2021 року. Вирішено також ряд організаційних та кадрових питань, узгоджено колективний договір та графіки роботи та ін.

14:38:38 09.06.2021

Відзначаємо День захисту дітей

До Семенівської центральної бібліотеки завітали учні та вчителі Семенівського ЗЗСО №1 ім. М.М. Хорунжого та Семенівського ЗЗСО №2. Ведуча О. Мартус розповіла про основний документ, в якому говориться про права дітей. Конвенція про права дитини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН ще у 1989 році і набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року. Цей документ створений для того, щоб захистити дітей і надати якнайкращі умови для розвитку та реалізації їх прав. В документі підкреслюється, що діти мають право на свою думку і на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, інтереси дітей повинні враховуватись якнайкраще. В Конвенції записані права, якими діти можуть користуватися до 18-ти років. Діти були активними ,залюбки відповідали на запитання ведучої. Для дітей було організовано бліц-турнір «В країну загадок підемо, дружно і весело час проведемо», бібліофреш «Прочитай залюбки наші нові книжечки». Цікаво пройшли ігри, діти показали гарні знання відповідаючи на запитання вікторин, всі бажаючі малювали свого друга. На закінчення зробили фото на згадку. Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку. З Днем захисту дітей сьогодні ми поспішаємо привітати кожного малюка. Дитинство – це чудова пора, тому нехай кожна дитина в цей прекрасний святковий день відчує на собі всю материнську і батьківську любов, їхню підтримку і захист від усіх життєвих негараздів. Нехай звучить дитячий сміх, народжуються надії і здійснюються мрії!

13:10:14 01.06.2021

Бібліотеки Полтавщини отримали 150 комп’ютерів

Бібліотеки Полтавщини отримали 150 комп’ютерів. 31 травня на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського в межах проєкту Дія.Цифрова освіта відбулася офіційна передача 150 одиниць комп’ютерної техніки сільським бібліотекам територіальних громад регіону. Відтепер 61 бібліотека в 8 громадах, і у Семенівській зокрема, зможуть запроваджувати надання активних послуг пов’язаних із підвищенням цифрової грамотності громадян. Як зазначила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан, Полтавщина – сьомий регіон, де передають комп’ютери. «Ми маємо на меті навчити 6 мільйонів українців цифровій грамотності за три роки. Для цього робимо чимало речей. Зокрема, запустили національно-освітню безкоштовну онлайн-платформу, де розміщено більше 55 різних освітніх серіалів, – сказала Валерія Іонан. Друга частина нашого проєкту – це мережа хабів, створення точок доступу до інтернету та комп’ютерних гаджетів. Усі люди, які хочуть навчитися цифровій грамотності, можуть зробити це безкоштовно. Українська бібліотечна асоціація є нашим стратегічним партнером, бібліотеки є нашими цифровими хабами. На реалізацію проєкту не витрачаються кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки передачі техніки партнерами – Favorit Foundation. «Більше 2000 комп’ютерів у 7 областях України передано для цифровізації сільських бібліотек. Хочеться, щоб у кожному селі був доступ до інтернету, щоб кожна людина, яка має в цьому потребу, могла безкоштовно отримати доступ до цифрових знань або просто задовольнити свої потреби», – сказала куратор проєктів Благодійного фонду Favorit Foundation Маріанна Ковеня. Нині в Полтавській області працює понад 170 хабів, де жителі області через платформу Дія. Цифрова освіта можуть проходити навчання. Як приклад, 95% таких хабів організовані на базі бібліотек. «Ми маємо амбітну ціль, щоб у кожному населеному пункті, в кожній громаді був доступ до такого хабу. Вони будуть на базі бібліотек, шкіл, центрів «Дія» чи інших закладах. Також у Стратегії Полтавської області на 2021-2027 роки передбачено, щоб як мінімум 200 000 осіб області були залучені до цифрової грамотності через платформу «Дія», – сказав заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Панченко. У Полтавській області – 764 бібліотеки, із них комп’ютеризовано – 359, зокрема в сільській місцевості – 265. Мають доступ до інтернету – 334 бібліотеки, з них в сільській місцевості – 237. «Усі розуміють, що сучасний світ неможливий без цифрової трансформації, але і вона також неможлива без цифрової грамотності. Оскільки бібліотеки в класичному їх варіанті і сприйнятті вже трохи себе пережили, є потреба їх модернізувати. Також це прекрасна система майданчиків по всій області для того, щоб запровадити цифрову грамотність населення», – сказала заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченеко. Даний проєкт – приклад взаємодії бізнесу, влади, громадянського суспільства і бібліотек.

13:03:16 01.06.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь