Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Живі, поки пам'ятаємо….

Живі, поки пам'ятаємо….Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, воїни Дієвої Армії Української Народної Республіки та Галицької Армії Західноукраїнської Народної Республіки, воїни Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, воїни Української Повстанської Армії протягом століть мужньо билися із ворогами України у тисячах битв та боїв, здобували героїчні перемоги і віддавали свої життя за українську землю. Український народ завжди з шаною ставився до своїх героїв і мав свою традицію їх поховання і вшанування їхньої пам'яті.

Надзвичайно важливо згадувати та гідно вшановувати подвиг захисників, які віддали найцінніше у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – своє життя. Вони стояли насмерть за кожного з нас – за те, щоб майбутнє покоління мало гідне майбутнє у незалежній країні, а всі ми могли розвивати громадянське суспільство та робити Україну кращою. Ми схиляємо голови у вдячності перед тими, хто тримав небо над нашими містами, даючи нам можливість у цей час вчитися, працювати, розвивати соціальні ініціативи та відстоювали демократію й права людини тут, у тилу.

Згадаймо їх поіменно….

Володимир Шульга (15.08.1991 - 12.02.2015)

Роман Кандул (09.07.1983 – 26.03.2017)

Олександр Сірий (17.11.1974 – 02.04.2015)

Андрій Мірча (18.03.2001 – 28.02.2021)

Крім тих захисників, які загинули безпосередньо під час бойових дій, серед наших земляків є і військовослужбовці та учасники АТО/ООС, які втратили здоров'я чи померли під час служби у ЗСУ або після неї.

Ми не можемо їх не згадати цього дня..,,,

Це військовослужбовець Удод Олександр з Біляків і Кирніс Руслан із Бурімки.

Руслан Кирніс (24.03.1993 - 17.05.2017)

Олександр Удод (15.06.1988 - 19.02.2015)

Василь Ожоганич

Семенівська громада попрощалася із земляком-Героєм Василем Ожоганичем: вічна пам'ять і слава українському воїну!

15:28:54 12.10.2022

Юрій Требін

Семенівщина попрощалася із земляком-Героєм Юрієм Требіним: вічна пам'ять і слава українському воїну-захиснику!

15:55:05 30.09.2022

Андрій Греба

Семенівська громада,  стоячи на колінах,  живим ланцюгом  шани  й пам’яті  зустріла загиблого  воїна – Героя —  Андрія  Гребу.

16:08:09 26.07.2022

Віталій Коваленко

Семенівщина у жалобі: громада   попрощалася із загиблим воїном-Героєм Віталієм Коваленком

17:06:31 30.06.2022