Свято Веселої мудрості

Дата: 08.09.2018 18:52

Сьогодні в мальовничому парку села Веселий Поділ, біля віковічного дуба відбулося "Свято Веселої мудрості", гумору, жартівливих пісень, байок. Свято проходить вже 28 років поспіль, воно присвячене відомому байкарю Леоніду Глібову.

В цьому році стартував перший регіональний фестиваль народної творчості "Українські мотиви осені".

Святкове дійство розгорнулося на імпровізованій сцені.

З вітальним словом було запрошено ініціатора проведення фестивалю народної творчості «Українські мотиви осені» селищного голову Семенівської селищної ради Людмилу Милашевич, яка привітала присутніх, розпочала фестиваль та запросила до вітального слова гостей свята: Народного депутата України Костянтина Іщейкіна, директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації Інну Іщенко, директора Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Валентину Вождаєнко, директора Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Олену Харченко, відому, молоду поетесу, журналіста та громадського діяча Марію Бойко, директора Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірину Балибіну, сільського голову Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Івана Лещенко,голову Семенівської районної ради Віктора Юрченка та голову Семенівської районної державної адміністрації Віктора Федоренка.

Перед присутніми були виставлені чудові вироби, картини з бісеру, вишиванки. Кожна з громад представила свої повіти - це реконструкція старих хат з різноманітними предметами побуту, якими користувалися наші предки. Господині та господарі повітів накрили щедрі столи: вареники, смажені кури, сало, млинці, риба, пампушки та багато інших наїдків. Варили й козацьку кашу, яку могли покуштувати всі охочі.

В ремісничому містечку проходила виставка робіт народних умільців. Свої роботи представляли Семенівська ЦРБ та сільські бібліотеки, навчальні заклади Семенівської ОТГ.

Свою творчість дарували: зразковий дитячий хореографічний ансамбль "Фурор" (керівник Олена Перлова), народний вокально- хоровий ансамбль "Рідна пісня" Семенівської ДМШ (керівник Іван Саражин), народний самодіяльний фолькльорно - етнографічний ансамбль "Журавка" (керівник Ганна Донець), аматорський колектив "Калинонька" Петракіївського сільського клубу (керівник Людмила Мартьян), народний фольклорно етнографічний ансамбль «Криниця» (керівник Лідія Деркач), народний самодіяльний аматорський колектив «Подоляни» (керівник Станіслав Стрижеус), фольклорний колектив «Душі криниця» та дитячий колектив «Зоряне намисто» Сухорабівського сільського будинку культури Решетилівського району (керівник Валентина Павлусенко), дует «Сестри»- Діана та Ілона Міхно, народний аматорський ансамбль «Світанок» Запсільського сільського клубу Омельницької ОТГ (керівник Анатолій Яременко), шоу- дует «Viva» в складі заслуженого артиста України Олега Подольського та лауреата міжнародних премій Владислава Власкова, народний театральний колектив «Гротес» Радалівського сільського будинку культури Глобинського району (керівник Ірина Слива) та жіночий вокальний колектив Семенівської районної ради жінок «Мрія» (керівник Надія Зубренко).

Свято продовжилося ярмарком.

Відвідувачі фестивалю отримали великий заряд позитивних емоцій, чудовий настрій, багато хороших вражень. Свято пройшло в теплій, доброзичливій атмосфері.