Історія Семенівки
Семенівка - селище міського типу на Придніпровській низовині, центр Семенівського району Полтавської області. Населення складає понад 6,2 тис.осіб, (8600 осіб у 1966 році). Розташоване в західній частині Полтавської області. Через Семенівку пролягає гомінка автотраса Хорол-Кременчук, якою колись неспішно рухались чумацькі валки в довгому шляху до Криму.
Поселення засноване Семеном Родзянко, миргородським полковим осавулом (1746–1752) на місці, де раніше був хутір. Саме від його імені розбудоване 1753 року поселення і отримало свою назву.
До кінця 1781 року Семенівка входила до Хорольської сотні Миргородського полку. Потім — до Хорольського повіту Київського намісництва. Землі села належали поміщиками Старицьким, нащадкам Родзянків по жіночій лінії. З 1796 року Семенівка входила до складу Малоросійської губернії, з 1802 року — Полтавської губернії. З 1836 року Семенівка — містечко, волосний центр.
Наприкінці XIX століття споруджено залізницю Кременчук - Ромни, що пролягла через Семенівку, а місцева станція стала називатися "Веселий Поділ".
1917 році селище входить до складу Української Народної Республіки.
В січні 1918 року більшовики в ході радянсько-української війни захопили Семенівку.
Навесні 1918 спільні українсько-німецькі війська визволили селище від більшовиків.
Наприкінці квітня 1918, внаслідок Гетьманського перевороту Семенівка опиняється в складі Української Держави гетьмана Павла Скоропадського. Та незабаром Семенівку знову окупують більшовицькі війська, цього разу — надовго.
З березня 1923 року Семенівка — районний центр Семенівського району у складі Кременчуцької округи. З лютого 1932 року по вересень 1937 року — у складі Харківської області, а з вересня 1937 року — Полтавської області.
Чорним крилом накрила Семенівку та навколишні села Друга світова війна, найстрашнішою сторінкою якої на території нинішньої Семенівської громади є Липнягівська трагедія 1943 року, коли у пеклі нацистського звірства загинула 371 людина… Недарма це село з гіркотою називають «українською Хатинню».
З грудня 1962 року входило до складу Хорольського району. У січні 1965 року знову утворено Семенівський район.
В кінці 2015 року приєднанням до Семенівської селищної ради в умовах децентралізації Вереміївської сільської ради розпочалась історія Семенівської об’єднаної територіальної громади.
З 2018 року до Семенівської об’єднаної громади приєднались колишні Веселоподільська, Липнягівська, Товстівська, Степанівська сільські ради.
Завершенням адміністративно-територіальної реформи на місцевому рівні стало утворення після виборів 2020 року Семенівської селищної територіальної громади, до складу якої, окрім вищезазначених сільських рад, увійшли також Біляківська, Заїчинська, Василівська, Криворудська, Очеретуватська, Устимівська, Богданівська, Рокитівська сільради.
У Семенівці працює зведений у 2019 році та оснащений сучасним обладнанням найпотужніший на Полтавщині елеватор агропромхолдингу "Астарта-Київ", який може зберігати 120 тис. тонн зерна.
Громада багата традиціями по відзначенню свят та пам’ятних подій. Є і свої «бренди», найяскраший з яких - традиційне щоосіннє обласне «Свято веселої мудрості» в с. Веселий Поділ, започатковане в 1990 році з нагоди вшанування славетного земляка - відомого байкаря Леоніда Глібова.