A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Протидія домашньому насильству

Координатор з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, персонально відповідальний за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі – перший заступник селищного голови Юрій Сергійович Стеценко (тел.: (05341)91-101), електронна адреса: semenivka_sr@ukr.net

Управління соціального захисту населення та праці Семенівської селищної ради (начальник - Оніпко Алла Михайлівна) – структурний підрозділ, який проводить роботу з  прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками відповідно до Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Порядку взаємодії субєктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 (тел.: 050-693-48-54, електронна адреса: semenivka_soc@ukr.net, вул. Незалежності, буд. 44, каб. 103).

Провідний спеціаліст відділу прийому документів Управління соціального захисту населення та праці Семенівської селищної ради – Ярмоленко Вадим Іванович – відповідальний працівник, який проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками відповідно до Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658. (тел.: 050-693-48-54, електронна адреса: semenivka_soc@ukr.net, вул. Незалежності, буд. 44, каб. 103.

Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього  насильства та/або  насильства  за   ознакою  статі (консультативна служба): психолог – Біленко Світлана Юріївна, фахівець із соціальної роботи – Бутенко Тетяна Іванівна, с-ще Семенівка, вул. Незалежності, буд.44, каб.415, електронна адреса: semvspcdm@ukr.net, тел. 050-736-01-21.

Здійснює:

- проведення психологічного обстеження постраждалої особи та організацію надання їй за потреби первинної психологічної підтримки;

- надання первинної консультаційної та психологічної допомоги, у тому числі із залученням фахівців інших загальних або спеціалізованих служб підтримки;

- надання постраждалій особі або її законному представнику (якщо такий представник не є кривдником) інформації про права такої особи, а також про можливості, функції та повноваження суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, насильству, зокрема сексуальному, пов'язаному із збройним конфліктом, та іншим формам насильства, можливості отримання нею подальшої підтримки та надання їй за потреби контактів зазначених суб’єктів;

- проведення оцінки потреб постраждалої особи;

- визначення необхідності в екстреній психологічній допомозі (кризовій інтервенції) та вирішення питання щодо направлення постраждалої особи до загальної чи спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб;

- інформування органів місцевого самоврядування, уповноваженого підрозділу органу Національної поліції про виявлення фактів домашнього насильства за наявності добровільної поінформованої згоди постраждалої особи, крім випадків вчинення насильства стосовно дітей і недієздатних осіб або виявлення актів насильства кримінального характеру, коли така згода не вимагається; у разі виявлення факту домашнього насильства стосовно дитини - інформування не пізніше ніж до закінчення однієї доби служби у справах дітей та уповноваженого підрозділу органу Національної поліції.

Надання соціальних послуг консультативною службою постраждалим особам здійснюється на безоплатній основі відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг.

Консультативна служба надає такі соціальні послуги, як екстрене (кризове) втручання, консультування, соціальний супровід, інформування.

Соціальні послуги постраждалим особам надаються у приміщенні консультативної служби, за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома), за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення консультативної служби, у тому числі на вулиці.

Відділення соціальної роботи Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Семенівської селищної ради (завідувач Омельченко Жанна Василівна, тел.: 050-736-01-21, с-ще Семенівка вул. Незалежності, буд.44, каб.414, електронна адреса: semvspcdm@ukr.net) здійснює:

- прийом і розгляд заяв від постраждалих осіб або їхніх представників про отримання допомоги, зокрема соціальних послуг для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги.

Що робити, якщо ви страждаєте від домашнього насильства?

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ «15-47» АБО ЗА НОМЕРОМ «102».

Надаються юридичні, психологічні та інформаційні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям. Сервіс діє цілодобово, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімні та конфіденційні.

За номером «102»: поліцейський уповноваженого підрозділу поліції прийме заяву чи повідомлення про факт вчинення домашнього насильства у будь-якій формі та складе протокол про адміністративне правопорушення.

Якщо и стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства навіть коли у Вас немає видимих ознак ушкоджень – вирушайте до закладу охорони здоров'я, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження та визначити ступінь їх тяжкості.

У разі вчинення домашнього фізичного насильства, бажано негайно звернутись до поліцейського уповноваженого підрозділу поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення.

Для швидкого, доступного та оперативного реагування на випадки вчинення насильства можна скористатися Чат-ботом @police_helpbot, #ДійПротиНасильства він надасть максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні.

Чат-бот може:
  - допомогти викликати служби допомоги (поліцію та «швидку допомогу»);
  - роз'яснити, що таке домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу, повноваження органів і установ, які здійснюють заходи із запобігання домашньому насильству;
  - надати контакти інших служб допомоги;
  - переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі.

Якщо ви страждаєте від домашнього насильства, або є свідком цього явища – телефонуйте на лінію 102. Ваші дії допоможуть врятувати життя!

Нагадуємо, що 7 січня 2018 року набув чинності Закон України від 7 грудня 2017 р. 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі – закон). Серед його нововведень слід виділити такі:

Норми закону (у порівнянні з попереднім Законом України «Про попередження насильства в сім'ї») суттєво розширюють «коло осіб», насильство між якими вважається домашнім насильством, а саме:

1) незалежно від факту спільного проживання: подружжя; колишнє подружжя; наречені; мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти; особи, які мають спільну дитину (дітей); батьки (мати, батько) і дитина (діти); дід (баба) та онук (онука); прадід (прабаба) та правнук (правнучка); вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); рідні брати і сестри; інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука); діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

2) за умови спільного проживання – інші родичі, інші особи, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Відтепер постраждалою дитиною вважається не лише дитина, стосовно якої вчинено ті чи інші правопорушення (коли насильство спрямоване безпосередньо на дитину), а й дитина, яка стала свідком (очевидцем) такого насильства.

Окрім цього у законі передбачено:

- надання повноважень у наданні допомоги постраждалим від домашнього насильства широкому колу органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також державним та недержавним установам і організаціям;

- норми про забезпечення конфіденційності інформації про постраждалих осіб та осіб, які повідомили про вчинення домашнього насильства;

- створення служб (установ, закладів), які призначені виключно для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

- функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі з метою забезпечення безпеки жертви та своєчасне надання їй необхідної допомоги та захисту;

- утворення цілодобового безоплатного кол-центру для забезпечення невідкладного реагування на випадки домашнього насильства, надання консультацій щодо всіх форм домашнього насильства. Звернення до кол-центру можуть бути анонімними;

- запровадження таких спеціальних заходів стосовно кривдника як: терміновий заборонний та обмежувальний припис; взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи; направлення на проходження програми для кривдників.

Допомогу та захист за такими напрямами: надання постраждалим особам інформації про їхні права та можливості реалізації таких прав зрозумілою їм мовою або через перекладача чи залучену третю особу, яка володіє мовою, зрозумілою постраждалим особам; забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб для отримання соціальних послуг медичної, соціальної, психологічної допомоги; надання у разі потреби тимчасового притулку для безпечного розміщення постраждалих осіб; забезпечення постраждалим особам доступу до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту, у тому числі шляхом надання безоплатної правової допомоги у порядку, встановленому Законом України “Про безоплатну правову допомогу” тощо.

Прикінцевими положеннями закону внесено зміни, зокрема, до ст. 1732 КУАП. Відповідно до нової редакції статті умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, – тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. 

З 11 січня 2019 року набрали чинності зміни до КК та КПК України. 

У зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 6 грудня 2017 року №2227-VІІІ до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України внесені зміни, які відповідно до розділу ІІ цього Закону, набирають чинності через рік з дня його опублікування (тобто 11 січня 2019 року), крім підпункту 3 пункту 1 розділу I цього Закону (щодо статті 67 КК), який набрав чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону (тобто 12 січня 2018 р).

Ухвалені зміни, серед іншого, стосуються криміналізації: домашнього насильства (ст. 126-1 КК України), примушування до шлюбу (ст. 151-2 КК України), а також кримінальної відповідальності за невиконання обмежувальних заходів або обмежувальних приписів та непроходження програми для кривдників (ст. 390-1 КК України).
Про це повідомляє прес-служба судової влади України.

Так, з набранням чинності вищевказаних змін, домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи караєтиметься громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

До 11 січня 2019 року за домашнє насильство передбачена лише адміністративна відповідальність згідно статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено покарання у вигляді штрафу від 170 грн до 340 грн або громадських робіт на строк 30-40 годин, або адміністративного арешту на строк до 7 діб. Повторне вчинення домашнього насильства протягом року вже загрожує штрафом від 340 до 680 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин, або адміністративним арештом на строк до 15 діб.

В новій редакції викладено: статтю 134 Кримінального кодексу України «Незаконне проведення аборту або стерилізації», статтю 152 «Зґвалтування» та статтю 153 «Сексуальне насильство» (закріплено оновлений підхід до злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, запроваджуючи концепцію «добровільної згоди» та факт «проникнення», як розмежування між зґвалтуванням та іншими формами сексуального насильства).

Кримінальний кодекс України доповнено розділом XIII-1 «Обмежувальні заходи».В інтересах потерпілого від злочину, пов’язаного з домашнім насильством, одночасно з призначенням покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, або звільненням з підстав, передбачених цим Кодексом, від кримінальної відповідальності чи покарання, суд може застосувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів, відповідно до якого (яких) на засудженого можуть бути покладені такі обов’язки:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

2) обмеження спілкування з дитиною у разі, коли домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;

3) заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку із роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;

4) заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв’язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб;

5) направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.

У Кримінальному процесуальному кодексі України 11 січня 2019 набули чинності зміни, що стосуються:

- доповнення переліку документів, які можуть бути тимчасово вилученими у межах заходу забезпечення кримінального провадження – тимчасового обмеження у користуванні спеціальним правом: документи, які посвідчують право на володіння та носіння зброї;

- закріплення переліку обмежувальних заходів, які можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого при застосуванні більш м’якого запобіжного заходу, ніж той, який зазначений у клопотанні слідчого, прокурора про обрання запобіжного заходу в інтересах потерпілого від злочину, пов’язаного з домашнім насильством;

- уточнення, що підставою для закриття кримінального провадження, пов’язаного з домашнім насильством, не може бути відмова потерпілого, його представника від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення;

- обмеження ініціювання угод про примирення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з домашнім насильством;

- уточнення правил провадження у формі приватного обвинувачення, а саме: до кримінальних правопорушень, стосовно яких здійснюється таке провадження, віднесено домашнє насильство, незаконний аборт або стерилізація, примушування до шлюбу, сексуальне насильство (ч. 1 ст. 153 КК України).

 

НЕ МОВЧІТЬ – ЗВЕРТАЙТЕСЬ ТА БЕЗОПЛАТНО ОТРИМАЙТЕ МЕДИЧНУ, СОЦІАЛЬНУ, ПСИХОЛОГІЧНУ, ПРАВОВУ ДОПОМОГУ
Медичні установи
Структурні підрозділи райдержадміністрацій/міськвиконкомів/ об'єднаних територіальних громад

Національна поліція
Служби у справах дітей
Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги
Центри надання безоплатної вторинної правової допомоги

У ВИПАДКАХ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА:

- якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, спробуйте перейти у приміщення, яке можна легко покинути. Намагайтеся триматися ближче до виходу. Уникайте суперечок у кімнатах, де є гострі та ріжучі предмети;
- знайдіть місце, куди зможете піти у разі небезпеки. Важливо, щоб це було місце, де зможуть вас захистити і у якому кривдник одразу не знайде вас;
- домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію у випадку, коли почують крик з вашого помешкання;
- зробіть та заховайте у надійному місці запасні ключі від дому/квартири або машини так, щоб у разі небезпеки ви могли швидко вийти та дістатися до безпечного місця;
- заховайте в безпечному місці необхідну суму грошей, список з номерами телефонів, паспорт, документи дитини, інші важливі документи, також деякий одяг та необхідні ліки;
- заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати вам необхідну підтримку;
 - не мовчіть! Розкажіть про свою проблему людям, яким довіряєте найбільше та обов'язково зверніться за допомогою до спеціалістів.

МИ ГОТОВІ ПІДТРИМАТИ ВАС ТА ДОПОМОГТИ!

Закон України 

Про запобігання та протидію домашньому насильству

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства, зверніться за допомогою!

Куди звертатися за допомогою?

Безпека

Назва суб'єкта,

який надає допомогу

Адреса

(години роботи)

Телефони

Поліція

цілодобово

102

МНС

цілодобово

112

Адміністративно- правова допомога

Семенівське

бюро правової допомоги

смт. Семенівка,

 вул. Незалежності,34

пн-пт, 9:00 – 18:00

(05341) 91-2-43

Соціально-психологічна допомога

Центр надання соціальних послуг Семенівської селищної ради

смт. Семенівка, вул. Незалежності,44, каб. 414

пн-пт, 8:00 – 17:00

(05341) 9-17-51

Медична допомога

“Швидка медична допомога”

цілодобово

103

Семенівський центр первинної медико-санітарної допомоги

смт. Семенівка,

вул. Т.Шевченка, 78

(05341) 91-7-49

0999654925

Семенівська лікарня

смт. Семенівка,

вул. Т.Шевченка, 80

(05341) 91-0-33

Служби безкоштовної “ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ” і телефони довіри

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації

0 800 500 335 або

116 123 з мобільного

Телефон інформаційної лінії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

0 800 213 103

Національна “гаряча лінія” з захисту дітей

0 800 500 225 або

116 111 з мобільного

Якщо у вас є необхідність цілодобового перебування у безпечних умовах, звертайтеся:

Центр для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах

БО "Світло надії"

м.Полтава, вул. Монастирська, 32

(066) 829-55-73

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОВЕДЕНО СПІЛЬНУ НАРАДУ

13.02.2024 за участю працівників спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, відділення соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Семенівської селищної ради Світлани БІЛЕНКО, Тетяни ЧЕРНЕТИ, Світлани ПАЛІЙ та заступника начальника СПД№1 ВП№1 КРУП ГУНП в Полтавській області, капітана поліції Віктора ЯТЛА, з метою вжиття додаткових заходів щодо належної взаємодії, узгодження та вирішення проблемних питань під час реагування, відпрацювання випадків домашнього насильства та надання комплексної допомоги постраждалим особам, проведено спільну нараду, на якій обговорено питання своєчасності реагування на факти вчинення домашнього насильства, залучення суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

09:31:37 15.02.2024

У громаді проведено заходи в рамках ініціативи «16 днів проти насильства»

             У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», з метою профілактики домашнього насильства, працівники спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі Центру надання соціальних послуг Тетяна Бутенко та Світлана Біленко спільно із заступником начальника сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області, капітаном поліції Віктором Ятлом здійснили виїзди в сім’ї, члени яких постраждали від психологічного насильства, у яких батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків та інших вразливих категорій.

09:53:26 11.12.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора