Семенівська селищна рада
Полтавська область, Кременчуцький район

У Полтавській області ввели карантин і виділили на боротьбу з амброзією понад 3 млн грн

Дата: 19.09.2018 12:32
Кількість переглядів: 810

Фото без описуУ 25 районах Полтавської області запровадили карантинний режим через збільшення площ, на яких росте амброзія полинолиста.

Питання, як боротися з рослиною, що є небезпечною для здоров’я людей, обговорили на апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації.

Карантин поширюється на 240 населених пунктів та понад 3 000 присадибних ділянок і 175 господарств.

Геннадій Пікуль, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області зазначив, що основна причина такого поширення амброзії – безвідповідальність керівників господарств та посадовців, які вчасно не вжили заходів для боротьби з карантинною рослиною.

Фахівці Держпродспоживслужби обстежили майже 60 тисяч га. Найпроблемніші зони – узбіччя доріг.

В області діють лише 7 районних та 2 міські програми боротьби з амброзією. На виконання цих програм у 2018 році з районних та міських бюджетів виділили 3 млн 380тис. грн.

У Полтаві на боротьбу з амброзією виділили з бюджету 500 тисяч гривень, але інформації щодо реалізації заходів в обласному центрі не надали.

– На боротьбу з амброзією з місцевого бюджету виділили 500 тис. грн. Однак результату немає. За кількістю звернень, які надходять до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, можна сказати, що програма провалена, – сказав Геннадій Пікуль.

Не ведуть боротьбу зі шкідливою рослиною у Великобагачанському, Зіньківському, Котелевському, Машівському та Чорнухинському районах.

Нині розробили проект програми боротьби з амброзією на 2018-2022 роках. Однак цю програму не профінансували.

За нескошену амброзію передбачено штрафи: на фізичну особу від 51 до 140 грн, на юридичну – від 136 до 255 грн.

За результатами апаратної наради Службі автомобільних доріг у Полтавській області та ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» дали доручення знищити амброзію на узбіччях автошляхів загального та місцевого користування. Зробити це мають до 1 жовтня цього року.

За матеріалом: "КОЛО"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора